Veselé Vánoce a úspěšný vstup do roku 2021

Vážení a milí obchodní partneři, přátelé, franšízanti. Rok s rokem se sešel a opět nás všechny čekají ty nejkrásnější svátky v roce, svátky vánoční. Dovolte nám, prosím, poděkovat vám touto cestou za vaši laskavou přízeň a spolupráci v tomto roce. Letošní rok byl bezesporu výjimečný. Protože všichni jsme již letos jeden velký dar dostali. Možnost strávit se svou rodinou a se svými nejbližšími více společného času. Měli jsme možnost uvědomit si, že nic v životě není samozřejmé. A takhle na ten rok vzpomínejme. Jako na rok, kdy jsme dostali možnost na chvíli se zastavit a uvědomit si, co je v životě skutečně důležité.

Prodej domu

Svět se na chvíli zpomalil, hypotéky trhaly rekordy

Do konce roku stále zbývá ještě dost dní, ovšem dá se odhadnout, že letošní rok bude, co se objemu nově poskytnutých hypoték týče, zřejmě rekordní. Od počátku ledna do konce listopadu už finanční domy v Česku poskytly úvěry na bydlení v objemu převyšujícím hranici 224,5 miliard korun. Stejně tak se všichni shodneme na tom, že v prvním čtvrtletí tohoto roku, kdy se ekonomika začala potýkat s dopady virové pandemie, nikdo takový výsledek neočekával.

Za obrovskými objemy nově poskytnutých hypoték stojí více faktorů – ať už se jedná o růst cen nemovitostí a tedy zvyšující se průměrnou výši hypotéky, nízké úrokové sazby, uvolnění ukazatele LTV či úplné zrušení poměrových ukazatelů DTI a DSTI.

Roste množství refinancovaných hypoték

Pokud se podíváme na celkový objem poskytnutých hypoték, musíme rozlišovat mezi novými úvěry a refinancovanými úvěry. Poměr nových úvěrů dosahuje velmi slušných čísel, to, co však přitahuje pozornost většiny, jsou hypotéky refinancované. K nevídaným objemům refinancovaných hypoték přispívají nízké úrokové sazby a to, že v důsledku výkladu ČNB si banky smějí účtovat při předčasném splacení pouze administrativní náklady.

Minimální prostor pro pokles úrokových sazeb

Bankovní rada ČNB na svém prosincovém jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Úrokové sazby vyhlašované ČNB by podle ekonomů měly zůstat beze změny i v prvním pololetí příštího roku. Banky však přestaly úrokové sazby z hypoték zlevňovat takovým tempem jako tomu bylo v minulých měsících. Důvodem je cena, za kterou si banky opatřují peníze na další půjčování na mezibankovním trhu. Ta začala v průběhu listopadu rychle růst. Prostor pro další snižování úrokových sazeb 2021 je tak zřejmě vyčerpán.

TIP: Úrokové sazby hypoték 2021

Těšíme se na spolupráci v roce 2021

Ať už je situace ve společnosti jakákoli, také v příštím roce vám budeme poskytovat ty nejkvalitnější služby na špičkové úrovni. Všechny naše kroky směřují vždy k jedinému cíli, kterým je spokojený zákazník.

A stejně jako letos, máme i v příštím roce za cíl růst. Stále se poohlížíme po nových franšízantech. I vy se můžete stát součástí franšízového systému GEPARD a vaše podnikání v hypotékách může dostat nový rozměr.

Vaše přízeň je pro nás tím nejcennějším darem. Přejeme vám, abyste příští rok prožili ve zdraví, spokojenosti a obklopeni těmi, které máte rádi. Veselé Vánoce a šťastný nový rok vám z celého  přeje GEPARD FINANCE.

  

GEPARD PF2021 

Všichni kolem do kola,

než nás někdo zavolá,

rok je opět nový tady,

zdraví, lásku u všech všady,

kolem rychle letí krok,

mějte krásný celý rok.

Vám ze ❤ přeje
GEPARD FINANCE

  

Animované PF 2021 ZDE

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Kratší fixace na vzestupu. Co to znamená pro vaši hypotéku?

V posledních měsících dochází na hypotečním trhu k zajímavému trendu: banky stále častěji preferují kratší fixace úrokových sazeb. Pětileté fixace, dříve běžné, pomalu ustupují a místo nich nastupují tříleté, a dokonce i roční fixace. Pojďme se...

Nová éra hypoték: Konec osobního poradenství, nebo digitální revoluce?

Jsme svědky tiché revoluce ve světě financí a hypoték. V jejím zdánlivém čele stojí Moneta Money Bank, která se rozhodla ukončit spolupráci se zprostředkovateli hypoték a zaměřit se na přímou distribuci a rozvoj online služeb. Tento krok,...

Hypotéka pro mladé: Jak vybrat a financovat své první bydlení?

Pořízení vlastního bydlení je velkým životním milníkem a pro mnohé zároveň jednou z největších životních investic vůbec. Bez ohledu na to, zda financujete koupi nemovitosti z vlastních úspor, či hypotékou, je nutné rozklíčovat spoustu otázek. Možná se...