• Video návody: Hypotéka a refinancování

    Chcete získat nejvýhodnější hypotéku? Končí vám fixace hypotéky a uvažujete o jejím refinancování? Podívejte se na naše videa, která vám poradí, podle čeho vybrat hypotéku a jak správně postupovat při jejím vyřízení.

"Naše hypotéka byl docela složitý proces, protože manžel dělá v zahraničí, já byla na mateřský, čekala jsem třetího potomka. Spousta makléřů říkala, že v této situaci hypotéku získat nelze. A já jsem říkala: "proč se ptám jinde? Vždyť znám Káťu, která dělá hypotéky tolik let..." A Káťa se společnosti GEPARD FINANCE nám to vybojovala a v podstatě jsme jí za to vděční doteď." Takže konec dobrý, všechno dobré?
Matka a syn. Hypotéky a reality. Petra Nesvadbová a Lukáš Nesvadba. Úzká spolupráce matky a syna - to se nerozumí samo sebou. Ale pokud se to povede ... pokud se to povede, tak potom jsme u Nesvadbových v Olomouci. Pojďme se podívat, jak jablko nepadlo daleko od stromu a co to může přinést jak jedné, tak i té druhé generaci.
Kateřina Plhalová, hypoteční makléřka, franšízantka a školitelka nováčků byla hostem dalšího dílu GEPARD NEWS. Je pro makléře důležité zázemí centrály? A jak by podle Katky měla vypadat správná péče o makléře a čím se podle ní liší GEPARD od jiných finančně-poradenských společností? Poslechněte si tipy, jak se připravit na návrat "zlatých časů" hypoték. Moderuje hypoteční makléřka Barbora Baštecká.
Generální ředitel GEPARD FINANCE Jiří Pathy promluvil na vysoce aktuální témata. Inflace, energie, hypotéky, reality - jedno téma větší, než druhé. Poslechněte (a prohlédněte) si rozhovor, který s Jiřím Pathy vedla Bára Baštecká.
"Ivano, velmi jednoduchá otázka: co vidíš nebo co cítíš nebo jak prostě žiješ dneska v realitách? Co se tam děje? Co řešíte? Jak to vypadá?" Těmito otázkami začíná rozhovor s Ivanou Cikánkovou, majitelkou franšíz GEPARD REALITY a GEPARD FINANCE, zakladatelkou projektů Ženy v realitách a Realitního vzdělávacího institutu, členkou dozorčí rady Asociace realitních kanceláří a především velice zkušenou tedy i povolanou realitní makléřkou.
Trh s hypotečními úvěry prochází složitým obdobím. Vysoké ceny nemovitostí, vysoké úrokové sazby, limity, kterými Česká národní banka reguluje trh. To samo o sobě by stačilo dělat bankám a hypotečním zprostředkovatelům hluboké vrásky na čele. Ale je toho ještě více. Vysoká inflace, vysoké a stále rostoucí zadlužení České republiky, problematická geopolitická situace - to dělá vrásky na čele snad úplně každému.
Vlastní zdroje. Pojem, který v oblasti financování bydlení hypotečním úvěrem nabyl na významu a stává se stále důležitějším. A také stále více a více limitujícím. Podle zákona o České národní bance mohou dnes banky poskytovat hypoteční úvěry maximálně do výše 80 % zástavní hodnoty. Výjimkou jsou mladší žadatelé do 36 let, kde maximální limit činí 90 %.
Opravdovou novinkou tohoto dílu je spolupráce našich makléřů s bankou Creditas. Jako jedni z prvních brokerů v České republice jsme získali kontrakt s bankou Creditas. Na toto téma jsme hovořili s naším makléřem Jiřím Suchým z franšízy Praha 1 Nekázanka. Dále se podíváme na výhody úvěrů ze stavebního spoření, na aktuální vývoj situace Sberbank a unikátní školení pro začínající makléře. Celé video GEPARD NEWS 6/2022 najdete ZDE (14 min.):
Přinášíme aktuální informace ze světa hypoték a stavebního spoření. Žhavým tématem jsou úrokové sazby a predikce do budoucna. Přivítáme novou tvář centrály a podíváme se, jak proběhlo celorepublikové setkání makléřů GEPARD FINANCE. Celé video GEPARD NEWS 5/2022 najdete ZDE (10 min.):
Aktuálním tématem jsou změny v regulaci hypoték u České národní banky, které platí od dubna 2022. Vysvětlíme si, co se změnilo pro různé věkové skupiny klientů, co se mění v bankách a jak se regulace dotkla stavebních spořitelen. Celé video GEPARD NEWS 4/2022 najdete ZDE (8,5 min.):
Přinášíme vám rozhovor s Bárou Bašteckou, nejlepší makléřkou regionu Praha za loňský rok a členkou nejlepší franšízy GEPARD Praha 1 Nekázanka za roky 2019 – 2021. S Bárou jsme hovořili o tom, co nebo kdo stojí za jejími úspěchy, jak vidí rok 2022 z hlediska situace na hypotečním trhu a proč se na ni klienti s oblibou obracejí. Celý rozhovor najdete zde:
Co mají dělat klienti končící Sberbank? Mohou využít v tíživé situaci svoje úspory například ze stavebního spoření? Na tyto a další otázky jsme se ptali hypotečních specialistů z GEPARD FINANCE. Celé video GEPARD NEWS 3/2022 najdete ZDE (9 min.):
Úrokové sazby hypoték stále rostou, zájem o nemovitosti zdá se nepolevuje, ČNB zpřísňuje podmínky pro získání hypotéky. Je řešením hypotéka dopředu? Mnohem vážnějším tématem je však situace na Ukrajině. Dotkne se nás i profesně? To vše se dozvíte v aktuálním vysílání GEPARD NEWS. Celé video GEPARD NEWS 2/2022 najdete ZDE (8 min.):
Získat hypoteční úvěr na nemovitost je stále složitější. Ceny nemovitostí rostou a našetřit potřebných 10 či 20 % z hodnoty pořizované nemovitosti je pro mnoho žadatelů o hypotéku tou největší překážkou. Hypoteční makléř GEPARD FINANCE Daniel Kyjonka věří, že když člověk v životě něco chce, tak si cestu vždycky najde. V následujícím videu vám představí rovnou 3 možnosti, jak získat 100% hypotéku bez nutnosti vlastních zdrojů.
Podívejte se na rozhovor s Milanem Bílkem, hypotečním specialistou GEPARD FINANCE. Dozvíte se, jak Milan nahlíží na zpřísnění parametrů DTI, DSTI a LTV, co považuje za nejpalčivější téma v souvislosti s aktuální situací na trhu s hypotékami a jaký podle něj bude letošní rok 2022 ve světě hypoték. Celý rozhovor najdete ZDE:
V lednovém vysílání GEPARD NEWS odpovíme na důležité otázky k mimořádným splátkám hypotéky. Kdy může klient udělat mimořádnou splátku hypotéky? Jak je to například v případě prodeje nemovitosti? Jak je to s výší splátky v případě částečné mimořádné splátky? Sníží se nebo zůstane stejná? Také se podrobně podíváme na téma překlenovacích úvěrů a stavebních spořitelen, které dnes poskytují srovnatelné produkty s hypotékami, což v minulosti nebylo. Klienti mnohdy chtějí refinancovat…
Pojďme si povídat o hypotečních úvěrech, stavebních spořitelnách, o zajímavostech z profesního života našich makléřů. Vítejte u dalšího dílu GEPARD NEWS, kterým vás provede David Eim. Celé video GEPARD NEWS 12/2021 najdete ZDE (25 min.):
Co se skrývá pod pojmem paušální daň? A budou mít klienti podnikatelé v režimu paušální daně problém dosáhnout na hypoteční úvěr? Česká národní banka zvýšila úrokové sazby, jak se to projeví třeba v produktech stavebních spořitelen? Co si o růstu úrokových sazeb myslí obchodní ředitel Gepard Finance? Co zajímavého se stalo na Finfestu? Rozhovory moderuje David Eim. Celé video GEPARD NEWS 11/2021 najdete ZDE (26 min.):
Kam se ubírá hypoteční trh? Ovlivňuje věk klienta dobu splatnosti hypotéky? Existuje nějaké řešení pro klienty, kteří by potřebovali dobu splatnosti hypotéky prodloužit? V jakém případě se toto nejčastěji využívá? Rozhovory a příklady z praxe sledujte v dalším díle GEPARD NEWS. Moderuje David Eim. Celé video GEPARD NEWS 10/2021 najdete ZDE (29 min.):
Vítejte u červencového vysílání GEPARD NEWS. Kromě aktuálních čísel z trhu vám představíme interní novinky v rámci školení naší sítě GEPARD FINANCE. Mohl by vás také zajímat program péče o naše nejlepší franšízanty a makléře, který u nás máme. Těší nás, že jste v horkém létě s námi ♥ Celé video GEPARD NEWS 07/2021 najdete ZDE (19 min.):
Tento díl je napěchovaný rozhovory nejen s interními hosty, ale i se zástupci bank a stavebních spořitelen. Máme pro vás novinky z hypotečního trhu, informace o exkluzivním produktu, a dozvíte se, jaké jsou výhody pro spolupracující makléře a franšízanty. Jsme rádi, že jste s námi. Celé video Gepard NEWS 06/2021 najdete ZDE (28 min.):
Na trhu se dějí neuvěřitelné věci, kdy nárůsty objemů hypoték překonávají veškerá očekávání a lámou rekordy. A jak se vyvíjejí sazby? Má makléř přístup ke školení a sebevzdělávání v rámci Gepard Finance? Podívejte se na aktuální zajímavosti a rozhovory s našimi specialisty na bydlení. Celé video TV GEPARD 04/2021 najdete ZDE (13 min.):
Poslechněte si rozhovor s Romanou Staňkovou, úspěšnou franšízantkou z Pardubic, která se vrátila po 2 letech zpět do Gepardu. Nebo si přehrajte rozhovor s Lucií Hánovou, která spolupracuje s Gepard Finance již 15 let a je s několika dalšími kolegy pamětníkem firemní historie. Hypoteční trh zažívá nebývalý boom, podělíme se s vámi o naše zkušenosti ze začátku rekordního roku 2021. Celé video TV GEPARD 03/2021 najdete ZDE (30 min.):
Pojďme se spolu podívat, co jsme pro vás připravili na rok 2021. Již na začátku se nám podařilo dohodnout velmi zajímavý produkt – americká investiční hypotéka Celé video TV GEPARD 01/2021 si přehrajte ZDE (18 min.):
Jsme téměř na konci roku a v tento předvánoční čas se sluší především poděkovat těm, kteří si to zaslouží. Je to ohromné množství práce, kterou jste odvedli a to nemluvíme jenom o makléřích, ale i o jejich partnerech na straně bank a stavebních spořitelen. Ohromné díky za skvělé výsledky. Jsme na vás pyšní a vážíme si vás všech. Celé video TV GEPARD 12/2020 si přehrajte ZDE (17 min.):
Prosím, podpořte společně s Gepardem projekt "Znáte jejich příběh?" neziskové organizace DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. Pomůžete dětem z dětských domovů. TERMÍN VEŘEJNÉ SBÍRKY: 25. 11. - 18. 12. 2020. Po ukončení sbírky GEPARD FINANCE Vámi darovanou částku zdvojnásobí až do hodnoty 100.000 Kč. Podívejte se na více informací (video 4 min.):
I když nám letos vládní nařízení neumožnila setkat se s našimi makléři osobně na společné akci u příležitosti slavnostního křtu kalendáře GEPARD na rok 2021, přesto jsme křest kalendáře uskutečnili :) Prohlédněte si celý kalendář i slavnostní průběh samotného křtu (video 6 min.):
Podívejte se na rozhovor s Milanem Bílkem, makléřem měsíce října v produktu hypotéky. Projděte si s námi akce bank a stavebních spořitelen, jak se vyvíjejí úrokové sazby hypoték, jakých objemů dosahuje trh hypoték a co znamená konec úvěrového moratoria. I v této době vás můžeme ujistit, že naše centrála funguje bez omezení, svědčí o tom nejenom rekordní říjnové výsledky, ale především dennodenní komunikace s našimi partnery a obchodní sítí. Celé…
Novinky 10/2020 - Gratulujeme všem ke skvělým výsledkům. V září jsme díky vám zaznamenali rekordní měsíční produkci hypoték a věříme, že rekordní hypoteční rok může být na dosah. Děkujeme za skvělé akce, které jsme s vámi absolvovali. V měsíci září to byl Rodinný den ve FarmaParku Soběhrdy a výlet s nejlepšími makléři ze Síně slávy do Grand hotelu HRADEC v Peci pod Sněžkou. Celé video TV GEPARD 10/2020 si přehrajte…
Novinky 08/2020 - Pokud vás zajímají hypotéky nebo jste přímo hypoteční poradci, pak jste na správném místě. Budeme mluvit o zrušení daně z nabytí nemovitosti, o stále rostoucí průměrné výši hypotéky, byly uvolněny některé parametry hypotečních úvěrů, stavební spořitelny ohlásily zajímavé akce, opět se snížily úrokové sazby, přidáme marketingové tipy a zážitkové akce, které na podzim chystáme. Přehrajte si celé VIDEO (18 min.) ZDE:
Strana 1 z 2