Vlastník nemovitosti u hypotéky


Rekonstrukce, koupě nebo stavba nemovitosti si v dnešní době v naprosté většině případů žádá hypoteční úvěr. A právě při žádosti o hypotéku banka vždy řeší otázku, kdo je majitelem této nemovitosti, která má být úvěrována. Víte, jaká jsou pravidla pro vlastníky nemovitostí v roce 2016? Podívejte se na ně s námi zblízka.

klíče vlastníka

Kdo musí být vlastníkem nemovitosti při hypotéce?

vlastník nemovitosti - klíčeSituací, v nichž můžeme řešit vlastnictví nemovitosti ve spojitosti s hypotékou, je hned několik:

  • Minimálně jeden ze žadatelů o hypotéku musí být vlastníkem nemovitosti, alespoň podílovým.
     
  • U družstevního bydlení musí být žadatel členem konkrétního družstva či jiného spolku (příp. právnické osoby).
     
  • V dalším případě se musí žadatel alespoň stát majitelem nemovitosti, a to prostřednictvím realizace tohoto investičního záměru.
     
  • V jiné situaci zase žadateli stačí mít právo úvěrovanou nemovitost užívat.

 

Častým případem, který banky řeší při poskytování hypotečního úvěru, je vypořádání dědictví. Pokud je například otec povinen vyplatit ze zděděné nemovitosti své děti, musí o hypotéku zažádat on sám, případně lze tuto situaci řešit Dohodou o převzetí dluhu, z níž vyplyne, že povinnost vypořádat dědictví přechází na některého z jeho potomků.

Splnění podmínky vlastnictví nemovitosti

Při podávání žádosti o hypotéku vás čeká spousta administrace a pravidel, která je nutno dodržet, aby vám banka mohla hypotéku schválit. Jedním z těchto pravidel je dodržení alespoň jednoho modelu vlastnictví nemovitosti. Jakmile je požadavek na vhodné vlastnictví nemovitosti splněn, jeden výrazný krok ke splnění svého snu máte za sebou.

Nebojte se žádat o hypotéku a nezalekněte se pravidel a příkazů, které je nutné splnit pro to, aby banka vaše přání vyslyšela. Obraťte se na hypoteční makléře z Gepard Finance, ušetřete si tím starosti a vyčkejte, až vám doporučí to, co pro vás bude nejlepší!

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Jak vybrat hypotéku v době vysokých úrokových sazeb?

Úrokové sazby z hypoték za poslední měsíce vyšplhaly k hodnotám daleko vyšším, než na které jsme byli poslední roky zvyklí. I proto si mnozí kladou otázku, zdali je v době vysokých úrokových sazeb rozumné uzavírat novou smlouvu o hypotečním úvěru....

Na kolik vás vyjde předčasné splacení hypotéky?

Není to tak dávno, co si banky za předčasné splacení hypotéky mimo fixační dobu účtovaly vysoké poplatky. Od 1. prosince 2016 mohou lidé díky zákonu o spotřebitelském úvěru hypotéku doplatit snáze a levněji. Existují dokonce případy, kdy můžete...

Jak získat hypotéku na rozestavěný dům?

Rostoucí ceny stavebních materiálů a vysoké úrokové sazby hatí lidem plány na vlastní bydlení. Řada z nich se kvůli tomu dostala do svízelné situace. Chybí jim prostředky na dokončení rozestavěných domů a banky často odmítají navýšit stávající hypoteční...