Vlastník nemovitosti u hypotéky


Rekonstrukce, koupě nebo stavba nemovitosti si v dnešní době v naprosté většině případů žádá hypoteční úvěr. A právě při žádosti o hypotéku banka vždy řeší otázku, kdo je majitelem této nemovitosti, která má být úvěrována. Víte, jaká jsou pravidla pro vlastníky nemovitostí v roce 2016? Podívejte se na ně s námi zblízka.

klíče vlastníka

Kdo musí být vlastníkem nemovitosti při hypotéce?

vlastník nemovitosti - klíčeSituací, v nichž můžeme řešit vlastnictví nemovitosti ve spojitosti s hypotékou, je hned několik:

  • Minimálně jeden ze žadatelů o hypotéku musí být vlastníkem nemovitosti, alespoň podílovým.
     
  • U družstevního bydlení musí být žadatel členem konkrétního družstva či jiného spolku (příp. právnické osoby).
     
  • V dalším případě se musí žadatel alespoň stát majitelem nemovitosti, a to prostřednictvím realizace tohoto investičního záměru.
     
  • V jiné situaci zase žadateli stačí mít právo úvěrovanou nemovitost užívat.

 

Častým případem, který banky řeší při poskytování hypotečního úvěru, je vypořádání dědictví. Pokud je například otec povinen vyplatit ze zděděné nemovitosti své děti, musí o hypotéku zažádat on sám, případně lze tuto situaci řešit Dohodou o převzetí dluhu, z níž vyplyne, že povinnost vypořádat dědictví přechází na některého z jeho potomků.

Splnění podmínky vlastnictví nemovitosti

Při podávání žádosti o hypotéku vás čeká spousta administrace a pravidel, která je nutno dodržet, aby vám banka mohla hypotéku schválit. Jedním z těchto pravidel je dodržení alespoň jednoho modelu vlastnictví nemovitosti. Jakmile je požadavek na vhodné vlastnictví nemovitosti splněn, jeden výrazný krok ke splnění svého snu máte za sebou.

Nebojte se žádat o hypotéku a nezalekněte se pravidel a příkazů, které je nutné splnit pro to, aby banka vaše přání vyslyšela. Obraťte se na hypoteční makléře z Gepard Finance, ušetřete si tím starosti a vyčkejte, až vám doporučí to, co pro vás bude nejlepší!

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Na kolik vás vyjde hypotéka v roce 2023?

Budete si pořizovat vlastní bydlení a zvažujete, na kolik vás vlastně splácení hypotečního úvěru aktuálně vyjde? Pojďme se podívat na to, kolik je nutné mít našetřeno, pokud si chcete vzít hypotéku, jak vysoké jsou nyní úrokové sazby, jak si...

Mimořádné splacení hypotéky se prodraží

„Kdo se nepoučí z historie, je odsouzen ji opakovat.“ Dost možná se česká vláda inspirovala právě tímto citátem, když rozhodla, že je nejvyšší čas umožnit bankám, aby si za předčasné splacení hypotéky před termínem fixace účtovaly vyšší poplatek....

Rok 2023: Co nás čeká na trhu hypoték?

Zájem o nové hypotéky v roce 2022 prudce klesl. Důvodem byly hlavně vysoké úroky a rostoucí ceny nemovitostí. Se sny o vlastním bydlení se tak v loňském roce musela na čas rozloučit velká část lidí. Jak to bude v roce 2023? Budou úrokové sazby z hypoték...