Vybírejte hypotéku chytře a ušetřete až 250 000 Kč

Hypotéka je jako nástroj financování nemovitosti stále oblíbenější: v loňském roce smlouvu o hypotéce uzavřelo téměř 100 tisíc Čechů.

Vybírejte hypotéku chytře a ušetřete až 250 000 Kč

Široká nabídka hypoték více než desítky bankovních domů však činí hypoteční trh nepřehledný. Je jen stěží uvěřitelné, že rozdíl mezi standardní a nejlevnější nabídkou může za dobu splatnosti hypotéky činit až 250 tisíc korun.

banner úsporná hypotéka

Podle čeho vybírat hypotéku

Z médií na nás každý den útočí reklamy na hypotéku “s výhodným úrokem od”, hypotéky mají nejrůznější názvy, vedle americké si můžeme zařídit i hypotéku z jiné části zeměkoule, marketing zkrátka v tomto oboru nezahálí. Běžný klient musí být zákonitě zmaten: kterou hypotéku vybrat a podle čeho vlastně vybírat?

Nejčastější způsob, a bohužel ne zcela správný, je orientace podle úrokové sazby. Jak už bylo zmíněno dříve, úrokové sazby jsou často prezentovány jako “sazby od”, a proto výběr banky jen podle propagované úrokové sazby je chybou: úroková sazba v reklamách nebývá v naprosté většině případů sazbou garantovanou, nezíská ji tedy každý klient automaticky. Často je tato úroková sazba vázána na další zpoplatněné služby, což hypotéku prodražuje.

A tím se dostáváme k druhému, neméně důležitému důvodu, proč není úroková sazba tím jediným důležitým parametrem: hypotéky jsou často spojeny s vedlejšími poplatky, které mají na výslednou cenu hypotéky nemalý vliv. Každoměsíční platba za pojištění, balíček služeb či vedení účtu nám z původně levné hypotéky snadno udělá hypotéku předraženou.

Výběr hypotéky může být snadný

Přitom výběr hypotéky může být tak snadný. Stačí se jen obrátit na nezávislé profesionály, hypoteční makléře, kteří spolupracují se všemi bankami a dokáží vyjednat zajímavé podmínky, jež jsou na přepážkách banky řadovým klientům často nedostupné. Výjimečná pozice Gepard Finance v kombinaci s jedinečným servisem a péčí o klienta může oproti standardním nabídkám přinést úsporu na každé splátce i tisíce korun. U nejvýhodnějších hypoték je totiž možné sazbu srazit v průměru o 0,5 %. U třímilionového úvěru to během 25 let splatnosti dělá úsporu až 250 000 korun.

“Nejde ale jen o to, zda má hypotéka nejnižší úrokovou sazbu. Hypotéka musí také odpovídat klientovým potřebám a možnostem. Gepard Finance garantuje výběr opravdu nejlepší hypotéky na trhu. Zaručuje tedy profesionalitu a odbornost při zvládnutí veškeré administrativy,” upozorňuje Jan Kruntorád, předseda představenstva společnosti Gepard Finance.

Pravidlo dvakrát měř a jednou řež platí i u hypoték. Nezapomeňte, že hypotéka je závazek na mnoho let. Nechte si proto poradit od nezávislých odborníků a mějte jistotu optimální volby.

Porovnejte si všechny hypotéky s Gepardem

 

UŠETŘETE

 

 

Sdílejte článek