Vybudujte úspěšnou franšízu pod silnou značkou!

Provozování franšízy je v České republice oblíbeným způsobem podnikání. Na českém trhu působí v současnosti kolem 250 franšízových subjektů, pod jejich záštitou existuje na 6 500 poboček. Šance na úspěch je veliká. Podle statistik je franšízing šestkrát bezpečnější než podnikání na vlastní pěst. Co vše je třeba pro otevření franšízové pobočky udělat?

Postavte úspěšnou franšízu na kvalitním konceptu

Provoz franšízy spočívá v zakoupení licence od tzv. franšízora, který je vlastníkem (a často i tvůrcem) celého franšízového konceptu. Koupi licence neuspěchejte.

Zjistěte o franšíze maximum informací - podívejte se do oborových diskuzí, pátrejte na specializovaných serverech a třeba se i zavedených franšízantů zeptejte. Renomovaná značka musí stát na bytelných, kvalitních základech.

Nesystematická podpora ze strany franšízora a snaha rychle vydělat ukončily nejeden franšízový podnik. O poškozeném jménu mnoha podnikatelů nemluvě.

Jak poznat dobrou franšízu?

Pro dlouhodobý úspěch franšízingu je podstatná vize, filosofie značky, odlišnost na trhu, komunikace a kvalitně zpracované manuály. Příručka franšízingu musí (podobně, jako ta u Gepard Finance) obsáhnout veškeré aspekty podnikání. O jaké jde?

  • Podrobné postupy při jednání s dodavateli a obchodními partnery a při servisu klientů. Součástí musí být také metodické pokyny k produktu.
  • Portfolio služeb. Franšízant musí vědět, co přesně nabízí, proč to nabízí a jaké pravomoci k nabízeným produktům/službám má. Např. Gepard Finance svým franšízantům poskytuje kompletní hypoteční portfolio všech bankovních institucí na českém trhu.
  • Komunikace a školení. Jakým způsobem s vámi centrála bude komunikovat? Jak často? A jaká školení a certifikáty vám může nabídnout?
  • Právní vymezení. Obecná i ta týkající se podnikání a provozování franšízy.

Jako budoucí franšízant musíte vědět, za jakých podmínek partnerství navazujete. Systém odměn, podmínky spolupráce, práva a povinnosti provozovatele franšízové pobočky – s tím vším je nutné se před zakoupením licence seznámit.

Vyzkoušejte franšízu u Gepard Finance

Kvalitní franšízová společnost vám umožní podnikat, aniž byste do pobočky museli vkládat příliš veliký kapitál.

V Gepard Finance hledáme svědomité hypoteční makléře s tahem na branku, kteří mají podnikatelského ducha, odhodlání a ztotožňují se s naším etickým kodexem. Připojte se k nám a přesvědčte se, že franšízová spolupráce v této oblasti funguje velmi dobře!

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Comparator GEPARD FINANCE: Nejdůležitější nástroj pro hypoteční specialisty

Profese hypotečního makléře sebou obnáší velkou zodpovědnost, ale také značnou společenskou prestiž. Pokud svou práci děláte naplno, s chutí, odhodláním a kvalitně, lidé to ocení. Vy se stáváte uznávaným a vyhledávaným odborníkem a vaše značka nabývá...

Realitní byznys a výhody spolupráce s GEPARD FINANCE

Poptávka po vlastním bydlení každým rokem roste.Dosáhnout na hypotéku je však pro mnohé stále složitější. Přitom je v nejlepším zájmu každého realitního makléře, aby klient hypoteční úvěr získal a mohlo dojít k realizacirealitního obchodu,...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...