Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Prvobydlení: Výhodnější podmínky hypotéky s Prvobydlením České spořitelny

Za největší bariéru pořízení hypotéky považuje 41 % mladých lidí do 36 let věku nedostatek vlastních financí. Vyplývá to z průzkumu, který si nechala vypracovat Česká spořitelna  společností IPSOS. Na základě těchto dat spouští Česká spořitelna nový hypoteční produkt s názvem Prvobydlení. Pro koho je tato speciální nabídka určená? Jaké podmínky je zapotřebí pro získání hypotéky splnit?

Prvobydlení: Výhodnější podmínky hypotéky s Prvobydlením České spořitelny

Prvobydlení ČS: Hypotéka s LTV 90 %

Program Prvobydlení České spořitelny nabídne možnost získat hypotéku až do výše 90 % LTV (hodnoty nemovitosti). Banky většinou žádají složit 20 % hodnoty nemovitosti z vlastních prostředků, což je jedno z doporučení ČNB. Maximální výše úvěru bude 5 000 000 Kč.

Nabídka není omezena věkem žadatele.

Snadnější cesta k vlastnímu bydlení

Cílem této marketingové akce je usnadnit žadatelům situaci při skládání vlastních financí bance. Z reprezentativního výzkumu agentury IPSOS pro Českou spořitelnu vyplynulo, že hypoteční úvěr má zhruba jen třetina mladých lidí ve věku 26 – 36 let. U rodičů stále žije pětina mladých lidí, necelá polovina v nájemních bytech a ve vlastní nemovitosti žije jeden ze tří mladých Čechů. Více než tři čtvrtiny respondentů (78,8 %), kteří bydlí v nájmu nebo u rodičů, přitom chce v budoucnu požádat o hypoteční úvěr.

Podmínky získání Prvohypotéky

Česká spořitelna se chystá nabídnout výhodnější podmínky všem, kteří podle katastru nemovitostí nikdy nevlastnili žádnou nemovitost. Při poskytování hypotéky se však Česká spořitelna bude řídit doporučením ČNB, podle kterého mohou 90% hypotéky tvořit pouze 15 % z celkového objemu poskytnutých hypoték. Ročně by se měla celková nabídka úvěrů v rámci Prvobydlení pohybovat okolo 6 miliard korun.

Úrokové sazby a fixace jako u klasické hypotékypostel v novém domě

V rámci tohoto nového produktu mají klienti nárok na standardní úrokové sazby a fixace jako klienti u hypotéky do 80 % odhadní ceny nemovitosti. V případě pětileté fixace je aktuální sazba České spořitelny 2,89 %.

 

 

 

Potřebujete pomoci s hypotékou?

Zvažujete koupi vlastní nemovitosti? Pokud chcete mít jistotu, že financování proběhne hladce a v pořádku, obraťte se na odborníky, kteří vám s vyřízením hypotečního úvěru pomohou. Sjednejte si schůzku s naším hypotečním makléřem a dozvíte se vše potřebné.

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Splácení hypotéky v krizových situacích

Zřejmě by všechno bylo mnohem jednodušší, kdyby život běžel podle plánu. Ale člověk míní a život mění. A tak mnohdy zažíváme situace, které s kartami zamíchají způsobem, že nic není tak, jak jsme byli zvyklí. Některé okamžiky mohou mít dopad také na...

Na kolik vás vyjde předčasné splacení hypotéky?

Není to tak dávno, co si banky za předčasné splacení hypotéky mimo fixační dobu účtovaly vysoké poplatky. Od 1. prosince 2016 mohou lidé díky zákonu o spotřebitelském úvěru hypotéku doplatit snáze a levněji. Existují dokonce případy, kdy můžete...

O krok blíže zrušení daně z nabytí nemovitosti

Vláda schválila návrh ministerstva financí na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. Lidé kupující starší nemovitost tak mohou ušetřit desítky až stovky tisíc. Toto opatření má za cíl zvýšit dostupnost vlastního bydlení. Daňové odpočty zůstanou...