Prvobydlení: Výhodnější podmínky hypotéky s Prvobydlením České spořitelny

Za největší bariéru pořízení hypotéky považuje 41 % mladých lidí do 36 let věku nedostatek vlastních financí. Vyplývá to z průzkumu, který si nechala vypracovat Česká spořitelna  společností IPSOS. Na základě těchto dat spouští Česká spořitelna nový hypoteční produkt s názvem Prvobydlení. Pro koho je tato speciální nabídka určená? Jaké podmínky je zapotřebí pro získání hypotéky splnit?

Prvobydlení: Výhodnější podmínky hypotéky s Prvobydlením České spořitelny

Prvobydlení ČS: Hypotéka s LTV 90 %

Program Prvobydlení České spořitelny nabídne možnost získat hypotéku až do výše 90 % LTV (hodnoty nemovitosti). Banky většinou žádají složit 20 % hodnoty nemovitosti z vlastních prostředků, což je jedno z doporučení ČNB. Maximální výše úvěru bude 5 000 000 Kč.

Nabídka není omezena věkem žadatele.

Snadnější cesta k vlastnímu bydlení

Cílem této marketingové akce je usnadnit žadatelům situaci při skládání vlastních financí bance. Z reprezentativního výzkumu agentury IPSOS pro Českou spořitelnu vyplynulo, že hypoteční úvěr má zhruba jen třetina mladých lidí ve věku 26 – 36 let. U rodičů stále žije pětina mladých lidí, necelá polovina v nájemních bytech a ve vlastní nemovitosti žije jeden ze tří mladých Čechů. Více než tři čtvrtiny respondentů (78,8 %), kteří bydlí v nájmu nebo u rodičů, přitom chce v budoucnu požádat o hypoteční úvěr.

Podmínky získání Prvohypotéky

Česká spořitelna se chystá nabídnout výhodnější podmínky všem, kteří podle katastru nemovitostí nikdy nevlastnili žádnou nemovitost. Při poskytování hypotéky se však Česká spořitelna bude řídit doporučením ČNB, podle kterého mohou 90% hypotéky tvořit pouze 15 % z celkového objemu poskytnutých hypoték. Ročně by se měla celková nabídka úvěrů v rámci Prvobydlení pohybovat okolo 6 miliard korun.

Úrokové sazby a fixace jako u klasické hypotékypostel v novém domě

V rámci tohoto nového produktu mají klienti nárok na standardní úrokové sazby a fixace jako klienti u hypotéky do 80 % odhadní ceny nemovitosti. V případě pětileté fixace je aktuální sazba České spořitelny 2,89 %.

 

 

 

Potřebujete pomoci s hypotékou?

Zvažujete koupi vlastní nemovitosti? Pokud chcete mít jistotu, že financování proběhne hladce a v pořádku, obraťte se na odborníky, kteří vám s vyřízením hypotečního úvěru pomohou. Sjednejte si schůzku s naším hypotečním makléřem a dozvíte se vše potřebné.

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Úroková sazba hypotéky a státní půjčky z Programu pro mladé

Státní půjčka na bydlení zProgramu pro mladé lákala především svou nízkou úrokovou sazbou, která byla v době spuštění programu v srpnu loňského roku 1,12 %.Od letošního srpnaje úroková sazba státních půjček na úrovni 2,27 %. Průměrná úroková sazba...

Situace na trhu s nemovitostmi z pohledu EU

Evropská rada pro systémová rizika (ESRB) zveřejnila minulý týden varování adresované také České republice týkající se vývoje rizik v oblasti rezidenčních nemovitostí. Potenciální rizika obecně vyplývají z cenové dynamiky trhu nemovitostí a...

Mobilní dům jako cesta k rychlému a levnému bydlení

Pořídit si vlastní bydlení je v Česku rok od roku finančně náročnější. Tento stav nahrává nejrůznějším alternativním řešením situace s bydlením. Jedním z nich je mobilní dům. Bydlení v mobilním domě přináší spoustu výhod a nově lze jeho pořízení...