Prvobydlení: Výhodnější podmínky hypotéky s Prvobydlením České spořitelny

Za největší bariéru pořízení hypotéky považuje 41 % mladých lidí do 36 let věku nedostatek vlastních financí. Vyplývá to z průzkumu, který si nechala vypracovat Česká spořitelna  společností IPSOS. Na základě těchto dat spouští Česká spořitelna nový hypoteční produkt s názvem Prvobydlení. Pro koho je tato speciální nabídka určená? Jaké podmínky je zapotřebí pro získání hypotéky splnit?

Prvobydlení: Výhodnější podmínky hypotéky s Prvobydlením České spořitelny

Prvobydlení ČS: Hypotéka s LTV 90 %

Program Prvobydlení České spořitelny nabídne možnost získat hypotéku až do výše 90 % LTV (hodnoty nemovitosti). Banky většinou žádají složit 20 % hodnoty nemovitosti z vlastních prostředků, což je jedno z doporučení ČNB. Maximální výše úvěru bude 5 000 000 Kč.

Nabídka není omezena věkem žadatele.

Snadnější cesta k vlastnímu bydlení

Cílem této marketingové akce je usnadnit žadatelům situaci při skládání vlastních financí bance. Z reprezentativního výzkumu agentury IPSOS pro Českou spořitelnu vyplynulo, že hypoteční úvěr má zhruba jen třetina mladých lidí ve věku 26 – 36 let. U rodičů stále žije pětina mladých lidí, necelá polovina v nájemních bytech a ve vlastní nemovitosti žije jeden ze tří mladých Čechů. Více než tři čtvrtiny respondentů (78,8 %), kteří bydlí v nájmu nebo u rodičů, přitom chce v budoucnu požádat o hypoteční úvěr.

Podmínky získání Prvohypotéky

Česká spořitelna se chystá nabídnout výhodnější podmínky všem, kteří podle katastru nemovitostí nikdy nevlastnili žádnou nemovitost. Při poskytování hypotéky se však Česká spořitelna bude řídit doporučením ČNB, podle kterého mohou 90% hypotéky tvořit pouze 15 % z celkového objemu poskytnutých hypoték. Ročně by se měla celková nabídka úvěrů v rámci Prvobydlení pohybovat okolo 6 miliard korun.

Úrokové sazby a fixace jako u klasické hypotékypostel v novém domě

V rámci tohoto nového produktu mají klienti nárok na standardní úrokové sazby a fixace jako klienti u hypotéky do 80 % odhadní ceny nemovitosti. V případě pětileté fixace je aktuální sazba České spořitelny 2,89 %.

 

 

 

Potřebujete pomoci s hypotékou?

Zvažujete koupi vlastní nemovitosti? Pokud chcete mít jistotu, že financování proběhne hladce a v pořádku, obraťte se na odborníky, kteří vám s vyřízením hypotečního úvěru pomohou. Sjednejte si schůzku s naším hypotečním makléřem a dozvíte se vše potřebné.

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Hypotéka pro mladé: Jak vybrat a financovat své první bydlení?

Pořízení vlastního bydlení je velkým životním milníkem a pro mnohé zároveň jednou z největších životních investic vůbec. Bez ohledu na to, zda financujete koupi nemovitosti z vlastních úspor, či hypotékou, je nutné rozklíčovat spoustu otázek. Možná se...

Na kolik vás vyjde hypotéka v roce 2023?

Budete si pořizovat vlastní bydlení a zvažujete, na kolik vás vlastně splácení hypotečního úvěru aktuálně vyjde? Pojďme se podívat na to, kolik je nutné mít našetřeno, pokud si chcete vzít hypotéku, jak vysoké jsou nyní úrokové sazby, jak si...

Mimořádné splacení hypotéky se prodraží

„Kdo se nepoučí z historie, je odsouzen ji opakovat.“ Dost možná se česká vláda inspirovala právě tímto citátem, když rozhodla, že je nejvyšší čas umožnit bankám, aby si za předčasné splacení hypotéky před termínem fixace účtovaly vyšší poplatek....