Vyplatí se refinancovat hypotéku? Ano, ale jen někomu

Refinancovat hypotéku a využít výhodných nabídek konkurence nebo zůstat věrný své stávající bance? Toť otázka, jež se honí hlavou drtivé většině klientů, kterým letos končí doba fixace stávající hypotéky. Rozhodně se nenechte nalákat první nabídkou ani uchlácholit dopisem stávající banky, která naoko slibuje výhodnější podmínky.

Vyplatí se refinancovat hypotéku? Ano, ale jen někomu

Před deseti lety jste si mohli sjednat hypoteční úvěr s průměrnou sazbou pohybující se okolo 4 %. O tři roky později to bylo již necelých 6 %. Poté začaly sazby hypotečních úvěrů rapidně klesat, aby spadly pod současných 2,06 %. A výjimkou nejsou ani sazby pod hranicí 2 %, které pro klienty dokáží vyjednat makléři Gepard Finance. Pokud vám tedy v letošním roce končí tříletá nebo pětiletá fixace, vyplatí se o refinancování hypotéky vážně přemýšlet.

Co refinancováním hypotéky získáte?

Refinancováním obecně získáte nejen nižší úrokovou sazbu, s čímž jsou neodmyslitelně spojeny také nižší měsíční splátky, také můžete požádat o upravení splátkového kalendáře, a pokud máte dostatek finančních prostředků, hypotéku doplatit nebo navýšit třeba dříve, než bylo ujednáno v původní smlouvě. Aby to ale nebylo tak jednoduché, jsou s refinancováním neodmyslitelně spojená také určitá rizika.

Co refinancováním hypotéky ztratíte?

Jednoznačným rizikem refinancování hypotéky, je špatné načasování. O refinancování se zajímejte s dostatečným předstihem a nenechávejte jej na poslední chvíli. Svou šanci byste totiž mohli jednoduše propásnout. Pokud byste navíc chtěli hypotéku refinancovat ještě před koncem fixace, budete muset bance uhradit sankční poplatek, kterým se chrání před odchodem klientů ke konkurenci. Ten se pohybuje v řádech několika procent z nedoplacené částky. Proto je potřeba dobře počítat a přemýšlet, zda se vám refinancování opravdu vyplatí či nikoli.

Jak refinancovat? Nesázejte na první nabídku!

Nenechte se nalákat první nabídkou konkurenční banky ani uchlácholit dopisem stávající banky, která slibuje „naoko“ výhodnější podmínky. Navštivte všechny bankovní domy, které refinancování hypotéky nabízejí, a zjistěte si jejich nabídky. Ty poté předložte stávající bance a nebojte se vyjednávat. Pokud hypotéku řádně splácíte, banka nebude mít problém nastavit stejné či dokonce výhodnější podmínky, kterých jste se „dohmátli“ u konkurence. Vždy je ovšem důležité začít řešit refinancování včas.

Co když se se stávající bankou nedohodnete?

Pokud banka zarputile odmítá vyslyšet vaše požadavky, nebojte se změny. Obvykle platí, že jakmile kontaktujete konkurenční banku, ta za vás během velmi krátké doby vyjedná veškeré nezbytnosti a administrativu a nastaví nové podmínky, jež ukotví do nově sepsané smlouvy. Je ovšem dobré o svém záměru informovat stávající banku a požádat ji o aktuální vyčíslení zůstatku hypotéky, včetně informací k provedení a termínu mimořádné splátky. U nové banky si potom vyzvedněte žádost o refinancování hypotečního úvěru a doložte všechny potřebné dokumenty k refinancování hypotéky, jež bude vyžadovat.

Nejlepší podmínky refinancování vám pomůže vyjednat Gepard Finance

Pokud máte obavu ze smlouvání a vyhrožování odchodem ke konkurenci, oslovte profesionální makléře ze společnosti Gepard Finance, kteří vám mohou nabídnout nejen hypotéku s měsíčním úrokem od 1,59 %, ale také výhodné podmínky refinancování, na něž byste sami dosáhli jen stěží!
 

Kontaktujte naše hypoteční makléře a refinancujte nejvýhodněji!

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Refinancování hypoték v závěru roku 2022

V minulém roce se z refinancování stal bezmála národní sport a dokonce jsme zaznamenali označení jako je "hypoteční turistika" či "refinancovací turistika". Rok 2022 se v oblasti refinancování hypotečních úvěrů nese v úplně jiném gardu.

Jaké jsou aktuální...

Refinancování hypotéky a vyvázání druhé nemovitosti ze zástavy

Ceny nemovitostí vzrostly v České republice za posledních pět let téměř nejvíce ze všech zemí Evropské unie. Vyšší cenový nárůst zaznamenali pouze v Maďarsku. Na jedné straně mohou rostoucí ceny nemovitostí představovat překážku v pořízení...

Jak na snadné refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky řeší v letošním roce několik desítek tisíc lidí. Pokud jste uzavírali hypoteční smlouvu v roce 2014 s pětiletou fixací, případně v roce 2016 s tříletou fixací, spadáte do této skupiny také vy. Přinášíme vám užitečné tipy, jak...