Výše hypotéky může být různá: ukázky na praktických příkladech

Vždy jste snili o vlastním rodinném domku, ale našetření plné částky, která by pokryla jeho koupi nebo výstavbu je pro vás značně nepravděpodobné? Nezoufejte! Vždyť svého snu se nemusíte jen tak vzdávat. K jeho splnění vám může dopomoci hypotéka některé z tuzemských bank, které drží úrokové sazby proklatě nízko.

výše hypotéky

 

Výše hypotéky může být různá: ukázky na praktických příkladech

 

Pojďme se společně podívat, na co všechno lze vlastně hypotéku čerpat a jakým způsobem zatíží váš rodinný rozpočet. Připravili jsme si pro vás 4 různé varianty hypotečních úvěrů, jež si detailně popíšeme na následujících řádcích. Jednotlivé propočty vycházejí z kalkulace uvedené na našich stránkách.

Příklad č. 1: kupujeme nemovitost

Drtivá většina hypoték slouží k pokrytí části kupní ceny nemovitosti. Jelikož existuje jen malé procento bank, které nabízejí 100 % hypotéky, můžeme se v současné době setkat s jejich 60, 70, 80 nebo 85 % variantou. Pro potřeby tohoto článku jsme zvolili hypotéku ve výši 1 500 000 Kč, kterou plánujeme splatit za 20 let. Kupní cena nemovitosti činí v tomto případě 2 000 000 Kč a úroková sazba, jíž je hypotéka zatížena, se pak pohybuje na neuvěřitelné hranici 1,69 %. Měsíčně tedy bude nutno bance vrátit zhruba 7 400 Kč, což pro dvě dospělé pracující osoby není nikterak závratná částka, která by je měla od splnění velkého realitního snu odradit.

Příklad č. 2: stavíme rodinný dům

Pokud nechcete kupovat starší nemovitost, ale máte přesné představy o tom, jak by měl váš nový domek vypadat, pak budete s největší pravděpodobností požadovat hypotéku pro výstavbu nemovitosti. V tomto případě je možno čerpat 100 % hypotéku, která pro potřeby tohoto článku činí například 3 000 000 Kč. Částka je shodná s cenou všech prací nutných pro kompletní stavbu nemovitosti. I zde předpokládáme její splatnost během 20 let. Úrok bude pro tuto variantu o něco vyšší. Konkrétně se bude jednat o 2,24 %, jenž z vašeho rodinného rozpočtu každý měsíc ukrojí zhruba 15 600 Kč.

Příklad č. 3: rekonstruujeme nemovitost

V tomto případě se rozhodneme pro rekonstrukci stávající nemovitosti, jež by měla dle vašich odhadů a propočtů spolknout zhruba 880 000 Kč. I zde zvolíte 20 letou splatnost, během které budete muset vypůjčené prostředky navrátit. V tomto případě je ovšem nutno počítat s odhadní cenou nemovitosti, jež činí 1 200 000 Kč. Společnost Gepard Finance vám opět v kalkulačce nejnižší možný úrok činící neuvěřitelných 1,69 %, díky kterému vás rekonstrukce nemovitosti vyjde na nějakých 4 300 Kč měsíčně.

Příklad č. 4: neúčelová hypotéka

Neúčelové hypotéky standardně představují nejdražší varianty hypotečních úvěrů a řada bank upřednostňuje poskytování účelových hypoték na financování nemovitosti. Přes makléře Gepard Finance samozřejmě neúčelový hypoteční úvěr čerpat můžete. V kalkulačce jsme se rozhodli pro 1 000 000 Kč, přičemž nemovitost, kterou vlastníme, má hodnotu 2 500 000 Kč. Při 20 leté splatnosti vám u Gepard Finance nabídnou 3,89 % úrok, který se do měsíční splátky promítne částkou 7 300 Kč.

Potřebujete více přesných informací?

Pak si sami navolte konkrétní objem hypotéky, účel i délku splatnosti prostřednictvím online kalkulačky umístěné na stránkách Gepard Finance. Vybrat si můžete z množství nabídek jednotlivých bankovních domů, u kterých pro vás zástupci společnosti Gepard Finance zvládnou vyjednat ty nejvýhodnější podmínky. Pokud o svých příjmech a domácnosti vyplníte více informací, obratem zjistíte, jak vysoké jsou vaše šance na sjednání konkrétního hypotečního úvěru u dané společnosti.

  

Svoji hypotéku si vyzkoušejte nanečisto.

  
Použijte HYPOTEČNÍ KALKULAČKU

 

tlačítko porovnat hypotéky

  

Gepard s kalkulačkou

 

Sdílejte článek