Vývoj úrokových sazeb v únoru 2015

Čekali jsme, že na začátku roku to banky na chvíli přece jen nechají plynout vlastní cestou, ale opak je pravdou. Od prvních dnů nového roku jsou podmínky bank neustále v pohybu. Část bank aktivně pracuje na podobě svých listů úrokových sazeb.

Vývoj úrokových sazeb v únoru 2015

Nejnižší sazby na trhu

Trhu stále z pohledu úrokových sazeb hypoték kraluje UniCredit bank se svou sazbou 1,69 % p.a. pro tříletou a pětiletou fixaci.

Druhé místo pomyslné hitparády pro sebe zabírá Wüstenrot hypoteční banka s roční úrokovou sazbou 1,74 % a peleton vítězů uzavírá Equa bank, která se navzdory odřeným uším ještě vlezla pod magickou dvouprocentní hranici se svou sazbou 1,99 % p.a.

Zajímavou se nám také jeví např. Pěkná hypotéka od Hypoteční banky s velice slušnou roční úrokovou sazbou 2,09 %.

Jako zkušení klienti se jistě ptáte:

A co háčky? Háčky jsou?

Můžeme vás uklidnit, že svět se zatím neobrací vzhůru nohama, přestože v této souvislosti by nám to možná ani nevadilo. Ano, háčky jsou. Sazby jsou bez výjimky podmíněny sjednáním rizikového pojištění, případně v kombinaci s majetkovým pojištěním, případně také využitím dalších produktů banky či objemem.

Ale co už je dnes bez háčků?

Dobrou zprávou je, že makléři GEPARD FINANCE jsou zkušení v tom, jak háčkům otupit špičku, aby zaseknutí přece jen tolik nebolelo. 

  

Srovnejte si sazby všech bank na trhu.

  
Použijte HYPOTEČNÍ KALKULAČKU

 

tlačítko porovnat hypotéky

  

Gepard s kalkulačkou

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Jak vypočítat RPSN (roční procentní sazba nákladů)

Podle zákona o spotřebitelském úvěru pod pojmem "roční procentní sazba nákladů" (nebo častěji jen "RPSN") rozumíme "celkové náklady spotřebitelského úvěru vyjádřené jako roční procento z celkové výše spotřebitelského úvěru".

Na jednu stranu se...

Mimořádné splátky hypoték ztraceny ve slepé uličce

17. 9. 2020, Profi Poradenství & Finance: Komentář k hypotečnímu trhu

Slepá ulička se vyznačuje tím, že na jejím konci je zeď a dál to prostě nejde. Pokud zeď není vysoká, můžeme ji přelézt a uvidíme, co je za ní. Anebo se vrátíme na křižovatku a...

Úrokové sazby, očekávaný vývoj v roce 2020

Během nedávné doby Česká národní banka přistoupila bezprostředně dvakrát po sobě ke snížení klíčových úrokových sazeb. V té souvislosti se objevují úvahy, že úrokové sazby hypotečních úvěrů by mohly či dokonce měly klesnout.

Objevila se dokonce...