Wüstenrot se přejmenoval. Pro hypotéku a stavební spoření nyní do MONETY

Wüstenrot stavební spořitelna již několik dní funguje pod názvem MONETA Stavební spořitelna. Jde o důsledek akvizice, která byla dokončena na začátku letošního dubna. Druhá z akvírovaných společností, Wüstenrot hypoteční banka, by měla být do konce letošního roku spojena s hypoteční divizí MONETY Money bank. Skupina čeká už jen na regulatorní souhlas k tomuto kroku.

Prodej domu

Jméno Wüstenrot pomalu mizí z českého finančního trhu

Akvizice stavební spořitelny a hypoteční banky Wüstenrot byla úspěšně dokončena 1. dubna 2020. K tomuto datu se Skupina MONETA stala vlastníkem 100 % akcií ve společnostech Wüstenrot – stavební spořitelna a.s. a Wüstenrot hypoteční banka a.s. Kupní cena transakce odpovídala částce 4,6 miliardy korun. Akvírované společnosti budou na českém bankovním trhu podnikat pod novými názvy, a to MONETA Stavební spořitelna a MONETA hypoteční banka.

Co se mění pro klienty Wüstenrotu?

Aktuálně se klientů stavební spořitelny Wüstenrot změna dotýká pouze tak, že se mění název a sídlo stavební spořitelny. Stávající smlouvy uzavřené pod značkou Wüstenrot se nemění. Doména wuestenrot.cz je přesměrována na moneta.cz.

Ve stavební spořitelně chce MONETA nové klienty akvírovaných společností přivítat a nabídnout jim své služby v podobě nabídky zvýhodněných produktů. V dalším kroku by se banka chtěla zaměřit na novou produktovou nabídku u stavebního spoření. Již nyní si může každý na pobočkách MONETA Money Bank žádat o stavební spoření a související produkty.

Pozice MONETY na trhu posílí

MONETA Money Bank je čtvrtou největší bankou na českém trhu. Dokončením transakce získala více než 400 tisíc nových klientů. Do té doby jich měla zhruba milion. Akvizicí by měla MONETA posílit svojí depozitní bázi o více než 55 miliard a úvěrové portfolio o 56 miliard korun. Podíl na trhu klientských vkladů MONETY by tak měl podle předpokladů banky stoupnout ze stávajících 5 % na 8 % a podíl na trhu hypoték z 3,2 % na více než 6 %.

Prodej hypoték Wüstenrot ukončen

Banka na konci června ukončila také prodej hypoték Wüstenrot fyzickým osobám a nabízí jim pouze hypoteční produkty vlastní řady. Wüstenrot hypoteční banka z trhu zatím nemizí a nabízí ještě hypotéky pro právnické osoby, bytová družstva a SVJ. Do konce roku 2020 by měla být zcela spojena s hypoteční divizí MONETA Money Bank.

Vyřizujete hypotéku nebo stavební spoření?

Zvažujete koupi vlastní nemovitosti? Pokud chcete mít jistotu, že financování proběhne hladce a v pořádku, obraťte se na odborníky, kteří vám s vyřízením hypotečního úvěru pomohou. Sjednejte si schůzku s naším hypotečním makléřem a dozvíte se vše potřebné.

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Kratší fixace na vzestupu. Co to znamená pro vaši hypotéku?

V posledních měsících dochází na hypotečním trhu k zajímavému trendu: banky stále častěji preferují kratší fixace úrokových sazeb. Pětileté fixace, dříve běžné, pomalu ustupují a místo nich nastupují tříleté, a dokonce i roční fixace. Pojďme se...

Nová éra hypoték: Konec osobního poradenství, nebo digitální revoluce?

Jsme svědky tiché revoluce ve světě financí a hypoték. V jejím zdánlivém čele stojí Moneta Money Bank, která se rozhodla ukončit spolupráci se zprostředkovateli hypoték a zaměřit se na přímou distribuci a rozvoj online služeb. Tento krok,...

Hypotéka pro mladé: Jak vybrat a financovat své první bydlení?

Pořízení vlastního bydlení je velkým životním milníkem a pro mnohé zároveň jednou z největších životních investic vůbec. Bez ohledu na to, zda financujete koupi nemovitosti z vlastních úspor, či hypotékou, je nutné rozklíčovat spoustu otázek. Možná se...