Za jakých podmínek dostanete hypotéku? Dozvíte se uvnitř článku!

Když chce někdo v dnešní době provádět rozsáhlou rekonstrukci nemovitosti, když si chce někdo nemovitost koupit nebo nechat postavit, v drtivé většině případů musí požádat některou z bank o hypotéku, díky které zaplatí větší část kupní ceny nemovitosti a půjčenou částku bude potom bance splácet. Víte, za jakých podmínek hypotéku získáte a co od vás banka bude na oplátku požadovat?

Za jakých podmínek dostanete hypotéku? Dozvíte se uvnitř článku!

 

Víte, o jakou částku můžete požádat?

Než se vydáte do banky se žádostí o hypotéku, měli byste si zjistit, jakou částku vám banka s ohledem na vaše příjmy půjčí, jaké bude požadovat splátky a jak dlouho budete jejím dlužníkem. To zjistíte velmi jednoduše díky online hypoteční kalkulačce. Po zadání potřebných údajů vám kalkulačka nabídne informace o tom, které banky vám s největší pravděpodobností půjčí, kde to pro vás bude nejvýhodnější a jak vysoké vaše splátky budou. Podle toho budete vědět, do které konkrétní banky máte zamířit.

Jaké podmínky si banka stanoví

Před podáním žádosti o hypotéku samozřejmě musíte znát důležitá fakta o hypotékách obecně, abyste nakonec v bance nebyli překvapeni.

Důležité je vědět, že:

 • je dobré mít našetřeno alespoň 15 % z kupní ceny nemovitosti, protože většina bank vám půjčí maximálně 85 % z kupní ceny nemovitosti
   
 • banka bude chtít vaši nemovitost do zástavy, aby si byla jistá, že se jí peníze vrátí v každém případě
   
 • banka bude chtít znát vaše příjmy a výdaje, po podnikatelích standardně požaduje alespoň jedno daňové přiznání
   
 • snad u všech bank je zavedeno věkové omezení splatnosti hypotéky, většinou jde o hranici 70 let – do 70 let tedy můžete splácet, což znamená, že je-li vám 50 let, hypotéku na 30 let už nedostanete
   

 

Získat hypotéku není složité, když víte, jak na to

Pokud nechcete zůstat na zařizování hypotéky sami, nebo chcete mít jistotu správného výběru, můžete se bez obav obrátit na hypotečního makléře, jehož denním chlebem jsou právě hypoteční úvěry. Makléř moc dobře ví, co všechno obnáší vyřízení hypotéky, i to, co musíte splnit, abyste od banky hypoteční úvěr bez problémů získali.

Hypoteční makléř vám také vysvětlí veškeré kroky, které je třeba ohledně hypotéky udělat, zasvětí vás do problematiky a zodpoví všechny vaše individuální dotazy, na které byste jen tak odpověď nenašli.

Spolehnete-li se při vyřizování hypotečního úvěru u banky na hypotečního makléře, můžete v klidu čekat na výsledek jeho práce. Přesto byste ale měli počítat s podmínkami, které si banky často stanovují, ať už jde o související poplatky, věkovou hranici splácení nebo vaše příjmy. Informace jsou v tomto případě tím nejcennějším, co můžete mít, tak se o ně sami neošiďte.

 

Sdílejte článek