Za jakých podmínek je reálná sazba 1,59 %?

Sazba 1,59 % p.a. je prakticky nejnižší sazba, kterou lze reálně na začátku roku 2016 získat na hypoteční úvěr.

Za jakých podmínek je reálná sazba 1,59 %?

Podmínky získání úrokové sazby 1,59 %

U banky, která ji nabízí, se musí jednat o úvěr ve výši max. 85 % hodnoty zástavy nemovitosti (tzv. 85% LTV), fixace úrokové sazby na 3 nebo 5 let, objem hypotéky vyšší než 1 mil. Kč.

Dále klient musí uzavřít rizikové pojištění, zřídit si u této banky účet, na který bude měsíčně zasílat prostředky ve výši alespoň 1,5 násobku splátky. Zároveň si klient u banky zřídí a bude používat kreditní kartu.

procenta

Jedná se opravdu o nejvýhodnější hypotéku?

Z uvedeného je patrné, že se na tuto často komunikovanou sazbu dá za zcela transparentních podmínek dostat.

Tím ale nechci tvrdit, že to je nejvýhodnější varianta. Zvláště tzv. rizikové pojištění má tato banka celkem drahé a dovedeme najít banku, které při o něco vyšší sazbě bude nakonec levnější, než hypotéka s již zmiňovanou sazbou 1,59 % p.a.

Jinými slovy: nelze vždy říci, že hypotéka s nejnižší úrokovou sazbou vyjde nakonec klienta nejlevněji. Záleží na více parametrech, než je jen úroková sazba.

Gepard s kalkulačkou  

Chcete vědět víc?

Pro další informace k hypotékám a úrokovým sazbám stačí vyplnit hypoteční kalkulačku.

  

 

 

 

Autor článku: David Eim, produktový manager GEPARD FINANCE a.s.

 

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Jak vypočítat RPSN (roční procentní sazba nákladů)

Podle zákona o spotřebitelském úvěru pod pojmem "roční procentní sazba nákladů" (nebo častěji jen "RPSN") rozumíme "celkové náklady spotřebitelského úvěru vyjádřené jako roční procento z celkové výše spotřebitelského úvěru".

Na jednu stranu se...

Mimořádné splátky hypoték ztraceny ve slepé uličce

17. 9. 2020, Profi Poradenství & Finance: Komentář k hypotečnímu trhu

Slepá ulička se vyznačuje tím, že na jejím konci je zeď a dál to prostě nejde. Pokud zeď není vysoká, můžeme ji přelézt a uvidíme, co je za ní. Anebo se vrátíme na křižovatku a...

Úrokové sazby, očekávaný vývoj v roce 2020

Během nedávné doby Česká národní banka přistoupila bezprostředně dvakrát po sobě ke snížení klíčových úrokových sazeb. V té souvislosti se objevují úvahy, že úrokové sazby hypotečních úvěrů by mohly či dokonce měly klesnout.

Objevila se dokonce...