Zájemci o úvěr zjistí přesné úrokové sazby hypoték

Vhodnou volbou hypotéky může klient v průměru ušetřit za 5 let kolem 16 000 Kč. Orientaci v úrokových sazbách hypoték navíc komplikuje rostoucí počet hypotečních bank i fakt, že banky často uvádějí minimální úrokové sazby. Nabídku všech hypotečních bank i reálné úrokové sazby pro konkrétní případ každého zájemce si lze nově porovnat na online kalkulačce společnosti Gepard Finance.

Zájemci o úvěr zjistí přesné úrokové sazby hypoték

Počet bank, které nabízejí na českém trhu hypotéky, vzrostl jenom za loňský rok o 3 členy. Hypotéky začaly v roce 2012 nabízet i Equa bank, Fio banka a AXA Bank. Většina bank neprodává jenom jeden typ hypotéky, což v konečném součtu znamená pro zájemce o úvěr nutnost orientace mezi desítkami produktů. Orientaci v konečných cenách hypoték komplikují navíc bankami uváděné minimální sazby. Na ty dosáhne podle odborníků ze společnosti Gepard Finance však zhruba jenom 10 % klientů. Celkem 90 % zájemců tak po návštěvě webu banky nebo výpočtu na kalkulátorech finančních webů zjistí úrok, který může být o desetiny procenta nižší než sazba, kterou by pak reálně získalo.

 „Existují i banky, které uvádějí garantované sazby, člověk poptávající hypotéku však často v úrokových listcích narazí na minimální úrokové sazby. Ty bývají oproti reálným nabídkám běžně o 0,2 až 0,4 % nižší. Rozdíl v úrokové sazbě ve výši 0,2 % znamená u průměrné hypotéky za rok zhruba 3 200 Kč. Při fixaci hypotéky na 5 let pak přinese rozdíl v úroku 16 000 Kč,“ přiblížil důležitost výběru hypotéky Jan Kruntorád, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Gepard Finance, která se zabývá poradenstvím v oblasti hypotečních úvěrů. „Z minimálních sazeb, které jsou veřejně dostupné na webových stránkách bankovních domů, čerpá i většina kalkulaček na českých finančních webech. Porovnávání podle těchto kalkulaček může tedy rovněž přinášet zkreslené výsledky,“ doplnil Kruntorád.

Při srovnávání měsíčních splátek hypoték hraje roli mnoho faktorů. Nejde jenom o délku úvěru či délku fixace, pro cenu úvěru je podstatná i výše úvěru v porovnání s kupní cenou nemovitosti. V posledních letech je navíc trendem závislost výše úrokové sazby na sjednání pojištění, aktivním využíváním běžného účtu, či případně i uzavření dalších produktů banky. Pokud banka nabízí jenom hypoteční úvěry, slevy získá klient za sjednání produktů komerční banky či pojišťovny z finanční skupiny. Za úvěr můžete zaplatit rozdílnou cenu i podle jeho účelu. Na kalkulačce na webových stránkách www.gpf.cz si proto hned v prvních krocích volíte mezi koupí, refinancováním, rekonstrukcí, výstavbou či neúčelovým použitím úvěru.

Zájemce o hypoteční úvěr by při zjišťování reálných sazeb hypotečních bank na pobočkách strávil 2 až 3 dny. Rozhodli jsme se proto udělat kalkulačku, která zkrátí tuto dobu na 2 až 3 minuty. Za tento čas vidí uživatel kompletní a přesné srovnání hypoték, kdy na prvním místě je zobrazena finančně nejvýhodnější nabídka podle jeho konkrétní životní situace,“ uvedl Jan Kruntorád ze společnosti Gepard Finance,která nedávnooslavila na trhu desetileté výročí. „Kalkulačka porovnává nabídku 14 bank a ukazuje i pravděpodobnost, zda klient získá úvěr vzhledem ke své bonitě,“ dodal Kruntorád.  

______________________________________________________________________

O společnosti Gepard Finance

GEPARD FINANCE jsou specializovanou makléřskou firmou, jejímž hlavním oborem činnosti je poradenství v oblasti hypotečních úvěrů a kompletní zpracovávání úvěrových a pojišťovacích produktů. Profesionální makléři svým klientům zdarma zajišťují hypotéky, úvěry ze stavebního spoření a pojištění. V současné době disponuje franšízová síť GEPARD FINANCE 110 funkčními obchodními místy, čímž je zajištěna snadná dostupnost a obsluha klientů po celé České republice i Slovensku. GEPARD FINANCE se v roce 2011 staly největší hypotečně-makléřskou firmou v ČR a jsou zakládajícím členem Asociace hypotečních makléřů. On-line kalkulačka GEPARD FINANCE je nejpřesnějším srovnáním hypoték na trhu. Klient si výběrem konkrétního produktu z výsledků srovnání objednává službu hypotečního makléře GEPARD FINANCE pro zprostředkování úvěru.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Úrokové sazby hypoték budou v příštím roce atakovat 5 %. U nejběžnější pětileté fixace může splátka vzrůst o třetinu

Letošní říjen se nesl ve znamení výrazného zvyšování úrokových sazeb hypoték. Na začátku listopadu překvapila ČNB nečekaným navýšením základní úrokové sazby o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta. Hypotéky tak budou nevyhnutelně dále zdražovat a...

Gepard Finance zahajují spolupráci s RENOMIA, předním pojišťovacím makléřem ve střední a východní Evropě

Společnost Gepard Finance, největší hypoteční specialista na českém trhu, vstupuje do nového roku s podporou nového silného partnera. V oblasti pojištění, investic a penzí Gepard Finance nově spolupracují se společností RENOMIA, a. s., předním...

Hypotéky jsou opět velmi levné. Jak se zorientovat v nabídkách bank?

Úrokové sazby hypoték sice zatím nedorovnaly historická minima z let 2016 a 2017, i tak jsou však velmi příznivé a není vyloučen ani jejich další mírný pokles. Pro každého klienta ale nemusí být nabídka bank dobře čitelná. Různé banky totiž...