Zamilovali jste se do stylu Provence? Inspirace pro vaše bydlení

Ten, kdo během svých cest zavítal do francouzského regionu Provence, si odsud kromě krásných fotografií odvezl také opojnou vůni levandule a nostalgické vzpomínky na útulné stavby obklopené rozkvetlými záhony s bylinkami a voňavými květy. Styl Provence je velmi oblíbený napříč kontinenty, a pokud jste jeho kouzlu propadli také vy, máme pro vás několik rad, tipů i fotografií, které mohou být skvělou inspirací při zařizování nového bydlení.

Zamilovali jste se do stylu Provence? Inspirace pro vaše bydlení

Charakteristika stylu Provence

Z interiéru zařízeného ve stylu Provence doslova prýští nostalgie, útulnost, ale i všudypřítomná patina. Světlé barvy v kombinaci s přírodními materiály jsou základem všeho. Chybět nesmí motivy květin, které jsou zde nejčastěji zastoupeny právě rozkvetlými levandulemi. Z barev převládají světlé odstíny žluté, zelenkavé, fialové, šedé, ale i hnědé. Chybět pochopitelně nesmí bílá, jež podtrhuje čistotu a jemnost prostoru. Podlahovou krytinu by měla ideálně tvořit cihla, terakota, kámen nebo bytelná dřevěná prkna. Zapomínat byste neměli ani na starožitné doplňky či kvalitní lněné a bavlněné textilie s jednoduchými vzory. To vše místnosti dodá na typické autenticitě francouzského venkova.

Inspirujte se

kuchyně ve stylu provence

1. Typická kuchyně v Provence stylu vyniká světlými barvami, přírodními materiály a všudypřítomnou vzdušností.

Zdroj: http://homeklondike.org

pokoj ve stylu provence

2. Na první pohled vás v tomto interiéru pravděpodobně zaujmou dřevěné trámy, které dodávají místnosti na autentičnosti. Bílý nábytek, včetně pohovky, v kombinaci s odstíny hnědé dotváří jedinečnou koncepci pokoje.

Zdroj: www.homeincube.cz

styl provence v interiéru

3. Všudypřítomná patina nemusí každému sedět. Na druhou stranu je však neopomenutelnou součástí stylu Provence.

Zdroj: theprovencepost.blogspot.cz

provence obývák

4. Ratanový nábytek v kombinaci se dřevem je skvělou volbou! Zrcadlo pro optické zvětšení prostoru a dostatek denního i umělého světla dělá z tohoto pokoje pohodové místo pro odpočinek i chvilky s přáteli.

Zdroj: www.bestdesignideas.com

fialová kuchyně provence

5. Fialová perfektně vyniká se světlými odstíny hnědé, béžové i šedé. Ani zde ovšem nechybí bílá barva, v níž jsou vyvedeny zejména doplňky čítající stůl a čajový servis.

Zdroj: www.moje-bydleni.com

budoárový styl ložnice

6. Dominantu pokoje, bílou dřevěnou postel, perfektně doplňují noční stolky společně s křeslem a odkládacím stolkem na květiny nebo lahodné francouzské víno. Zachované trámy a stylová tapeta dodávají místnosti na autentičnosti.

Zdroj: http://cdn.bestdesignideas.com

květinový pokoj

7. Rozkvetlá zahrada přímo u vás doma? A proč ne?! Květinové dekorace perfektně vynikají s přírodními textiliemi s potiskem květin. Bílý nábytek podtrhuje celkový styl Provence.

Zdroj: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com

Nejste si jistí? Přizvěte na pomoc profesionála!

Styl Provence učaroval lidem na celém světě. Je-li to i váš případ, odborníci z Gepard Finance vám pomohou splnit sen o vlastním bydlení, které si můžete zařídit třeba právě v tomto stylu. Pomocí praktické kalkulačky jednoduše zjistíte, kde na vás čeká nejvýhodnější hypotéka a zkušení hypoteční specialisté vám pomohou s její realizací!

Stáhněte si náš bezplatný e-book o tom, jak ušetřit na hypotéce

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Odklady splátek nebo nové bydlení?

Všichni jsme se ocitli rychle ve velmi zklidněném prostředí, kde se mění doporučení a předpisy poměrně turbulentně. Díky „zklidnění“ se mnozí z nás ocitli den ze dne s omezenými prostředky a možnostmi jejich získání. Vláda se snaží podpořit nastalé...

Snižování úrokových sazeb nejen na hypotékách

Předpoklad pro rok 2019 očekával růst úrokových sazeb hypoték. Bankovní rada ČNB 28. 3. 2019 na svém jednání ponechala úrokové sazby beze změn na úrovni z 2. 11. 2018. Dnes je duben, blíží se Velikonoce a stále více bank snižuje úrokové sazby...

Krásné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku 2019

Vážení a milí obchodní partneři, klienti, franšízanti, makléři, přátelé. Nastává poslední část adventu, a s ním také pro mnohé nejočekávanější období v roce, čas vánoční. Rádi bychom vám touto cestou poděkovali za vaši přízeň a spolupráci v tomto...