Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Zateplení domu s hypotékou

Hlavním důvodem investice do zateplení domu je ochrana před únikem tepla a s tím spojená úspora energie během topné sezóny. Zateplení může být výhodné nejen u starých domů, ale také v případě některých novostaveb. Pokud jste se rozhodli zateplit si váš rodinný dům, financování můžete vyřešit hypotečním úvěrem.

Zateplení domu s hypotékou

Stát vám přispěje na zateplení domu

Na zateplení domu můžete čerpat státní dotaci z dotačního programu Nová zelená úsporám. Kromě výstavby nových nízkoenergetických budov lze získat finance také na zateplení a rekonstrukci obytných domů a instalaci ekologických zdrojů energie. Vždy platí, že výslednou dotaci ovlivňuje rozsah a kvalita provedených úprav. Čím kvalitnější zateplení a nižší energetickou náročnost budovy zvolíte, tím vyšší podporu získáte. Počítejte však s tím, že veškeré náklady na rekonstrukci vám dotace nepokryje.

Hypotéka na zateplení

Jedním z možných způsobů financování je hypoteční úvěr. Ten lze čerpat nejen na koupi nemovitosti, ale také na na její rekonstrukci. Samozřejmě záleží na plánovaném rozsahu rekonstrukce. Pokud se chystáte pouze na výměnu oken, postačí k financování např. spotřebitelský úvěr. Pokud však máte v plánu kromě výměny oken také zateplit fasádu, vyměnit střechu, podlahy a stropy, hypotéka by mohla být tím správným řešením.

Vyplatí se hypotéka na zateplení?

Ceny energií se rok od roku zvyšují. Proto je jednou z nejrozumnějších investic každého majitele rodinného domu kvalitní zateplení, které minimalizuje únik tepla. Očekávaná úspora energií, kterou vám zateplení vašeho domu přinese, lehce vyváží náklady na poskytnutý úvěr. Navíc úspora může také pokrýt významnou část splátky hypotéky. Vždy záleží na konečné výši úvěru, době splácení a také výši dotace. Na kolik vás hypotéka vyjde, si můžete jednoduše spočítat na naší hypoteční kalkulačce.

Vyřízení hypotéky

Pokud již máte jasno, jak bude vaše rekonstrukce probíhat, připravte si položkový rozpočet a harmonogram stavby, který budete potřebovat pro schválení hypotéky. Konkrétně při zpracování odhadu nemovitosti, který bude zohledňovat nejen stávající, ale také budoucí cenu vaší nemovitosti.

U hypotéky musíte také počítat s existencí zástavního práva banky k vaší nemovitosti po celou dobu splácení hypotečního úvěru. Zástavní právo bude zapsáno v katastru nemovitostí a může vás v budoucnu limitovat v libovolném disponování s nemovitostí.

Jednejte s odborníky

Ať už uvažujete o zateplení staré či nové nemovitosti, vždy se vyplatí jednat s odborníky, kteří dané problematice rozumí. V průběhu realizace práce může dojít k řadě pochybením, kterým lze předejít, pokud budete jednat s kvalitními a zkušenými odborníky, kteří dokáží vaši investici zhodnotit. Úspora energie může mít několik podob, ale ta finální by měla korespondovat s minimální návratností vložených financí.

Financování hypotečním úvěrem

Také financování rekonstrukce je dobré přenechat těm nejlepším v oboru. Pokud zvažujete možnost financování zateplení a rekonstrukce vaší nemovitosti prostřednictvím hypotečního úvěru, neváhejte se obrátit na hypotečního specialistu ze společnosti Gepard Finance. Pomůže vám s výběrem vhodného financování a ušetří čas s vyřizováním hypotečního úvěru.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Splácení hypotéky v krizových situacích

Zřejmě by všechno bylo mnohem jednodušší, kdyby život běžel podle plánu. Ale člověk míní a život mění. A tak mnohdy zažíváme situace, které s kartami zamíchají způsobem, že nic není tak, jak jsme byli zvyklí. Některé okamžiky mohou mít dopad také na...

Na kolik vás vyjde předčasné splacení hypotéky?

Není to tak dávno, co si banky za předčasné splacení hypotéky mimo fixační dobu účtovaly vysoké poplatky. Od 1. prosince 2016 mohou lidé díky zákonu o spotřebitelském úvěru hypotéku doplatit snáze a levněji. Existují dokonce případy, kdy můžete...

O krok blíže zrušení daně z nabytí nemovitosti

Vláda schválila návrh ministerstva financí na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. Lidé kupující starší nemovitost tak mohou ušetřit desítky až stovky tisíc. Toto opatření má za cíl zvýšit dostupnost vlastního bydlení. Daňové odpočty zůstanou...