Zateplení domu s hypotékou

Hlavním důvodem investice do zateplení domu je ochrana před únikem tepla a s tím spojená úspora energie během topné sezóny. Zateplení může být výhodné nejen u starých domů, ale také v případě některých novostaveb. Pokud jste se rozhodli zateplit si váš rodinný dům, financování můžete vyřešit hypotečním úvěrem.

Zateplení domu s hypotékou

Stát vám přispěje na zateplení domu

Na zateplení domu můžete čerpat státní dotaci z dotačního programu Nová zelená úsporám. Kromě výstavby nových nízkoenergetických budov lze získat finance také na zateplení a rekonstrukci obytných domů a instalaci ekologických zdrojů energie. Vždy platí, že výslednou dotaci ovlivňuje rozsah a kvalita provedených úprav. Čím kvalitnější zateplení a nižší energetickou náročnost budovy zvolíte, tím vyšší podporu získáte. Počítejte však s tím, že veškeré náklady na rekonstrukci vám dotace nepokryje.

Hypotéka na zateplení

Jedním z možných způsobů financování je hypoteční úvěr. Ten lze čerpat nejen na koupi nemovitosti, ale také na na její rekonstrukci. Samozřejmě záleží na plánovaném rozsahu rekonstrukce. Pokud se chystáte pouze na výměnu oken, postačí k financování např. spotřebitelský úvěr. Pokud však máte v plánu kromě výměny oken také zateplit fasádu, vyměnit střechu, podlahy a stropy, hypotéka by mohla být tím správným řešením.

Vyplatí se hypotéka na zateplení?

Ceny energií se rok od roku zvyšují. Proto je jednou z nejrozumnějších investic každého majitele rodinného domu kvalitní zateplení, které minimalizuje únik tepla. Očekávaná úspora energií, kterou vám zateplení vašeho domu přinese, lehce vyváží náklady na poskytnutý úvěr. Navíc úspora může také pokrýt významnou část splátky hypotéky. Vždy záleží na konečné výši úvěru, době splácení a také výši dotace. Na kolik vás hypotéka vyjde, si můžete jednoduše spočítat na naší hypoteční kalkulačce.

Vyřízení hypotéky

Pokud již máte jasno, jak bude vaše rekonstrukce probíhat, připravte si položkový rozpočet a harmonogram stavby, který budete potřebovat pro schválení hypotéky. Konkrétně při zpracování odhadu nemovitosti, který bude zohledňovat nejen stávající, ale také budoucí cenu vaší nemovitosti.

U hypotéky musíte také počítat s existencí zástavního práva banky k vaší nemovitosti po celou dobu splácení hypotečního úvěru. Zástavní právo bude zapsáno v katastru nemovitostí a může vás v budoucnu limitovat v libovolném disponování s nemovitostí.

Jednejte s odborníky

Ať už uvažujete o zateplení staré či nové nemovitosti, vždy se vyplatí jednat s odborníky, kteří dané problematice rozumí. V průběhu realizace práce může dojít k řadě pochybením, kterým lze předejít, pokud budete jednat s kvalitními a zkušenými odborníky, kteří dokáží vaši investici zhodnotit. Úspora energie může mít několik podob, ale ta finální by měla korespondovat s minimální návratností vložených financí.

Financování hypotečním úvěrem

Také financování rekonstrukce je dobré přenechat těm nejlepším v oboru. Pokud zvažujete možnost financování zateplení a rekonstrukce vaší nemovitosti prostřednictvím hypotečního úvěru, neváhejte se obrátit na hypotečního specialistu ze společnosti Gepard Finance. Pomůže vám s výběrem vhodného financování a ušetří čas s vyřizováním hypotečního úvěru.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Pro koho je vhodná obratová hypotéka?

Podnikáte a uvažujete o vlastním bydlení? Vysněnou cestu k hypotéce může zkomplikovat to, jak bude banka posuzovat vaše příjmy. Některé bankovní domy nabízejí pro podnikatele a OSVČ obratovou hypotéku, díky které může živnostník získat hypotéku na vyšší...

Kdy sáhnout po americké hypotéce a kdy po spotřebitelském úvěru?

Snad každý se někdy za život dostane do situace, kdy potřebuje půjčit finanční prostředky a obrátí se na banku s žádostí o úvěr. Při volbě konkrétního produktu budete vycházet z toho, jak velkou částku potřebujete a na co byste ji chtěli použít. Pokud...

Ekologičtější bydlení po roce 2020

Každý, kdo od ledna 2020 zažádá o stavební povolení, bude muset počítat s novými podmínkami energetické náročnosti při stavbě rodinných domů. Se začátkem nového roku vstoupila v platnost evropská směrnice o energetické náročnosti budov, která vyžaduje,...