Zima je tady - úrokové sazby odlétají na jih

Ve finanční hantýrce se při poklesu nějakých hodnot říká, že „míří na jih“ – na mapě směrem dolů - a při růstu se zase říká, že „míří na sever“. A sazby hypotečních úvěrů v České republice očividně dávají přednost teplu před zimou a posouvají se opět o něco dále jižním směrem.

Zima je tady - úrokové sazby odlétají na jih

Jedna z bank zveřejnila nedávno sazby, které při splnění určitých podmínek začínají na čísle 1,64 % p. a. Musíme zdůraznit, že ne každý klient na takovou sazbu dosáhne a vzhledem k podmínkám, za kterých se sazba nabízí, to ani nemusí být pro každého klienta vhodné. Ale ta možnost zde je a podmínky jsou ze strany banky jednoznačně stanoveny.

Především se musí jednat o refinancování stávající hypotéky. Pokud by se jednalo o nový úvěr, sazba by bylo o něco vyšší. Dále je sazba podmíněna výší úvěru, která musí být alespoň 1 800 000 Kč, úvěr musí být dostatečně zajištěn (poměr mezi výší úvěru a hodnotou zástavy smí být maximálně 70 %), klient si musí sjednat rizikové  a majetkové pojištění v rámci finanční skupiny a úroková sazba je platná pro tzv. tříletou fixaci.

Dále je nutné … ne, to už stačí - i tak je těch podmínek na jednu hypotéku až dost.

Příroda to moudře zařídila tak, že ptáci létají k jihu v hejnech.

A kde jinde brát inspiraci, než v přírodě?

Tak by si ostatní banky mohly všimnout, že sazby pod 2 % zatím stále tvoří jen malou skupinku a mohly by ji co nejdříve rozšířit i o své úrokové sazby.

Na opozdilce se nečeká!

Kdo zůstane moc vysoko na severu, mohl by brzy zmrznout!

  

Srovnejte si sazby všech bank na trhu.

  
Použijte HYPOTEČNÍ KALKULAČKU

 

tlačítko porovnat hypotéky

  

Gepard s kalkulačkou

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Jak vypočítat RPSN (roční procentní sazba nákladů)

Podle zákona o spotřebitelském úvěru pod pojmem "roční procentní sazba nákladů" (nebo častěji jen "RPSN") rozumíme "celkové náklady spotřebitelského úvěru vyjádřené jako roční procento z celkové výše spotřebitelského úvěru".

Na jednu stranu se...

Mimořádné splátky hypoték ztraceny ve slepé uličce

17. 9. 2020, Profi Poradenství & Finance: Komentář k hypotečnímu trhu

Slepá ulička se vyznačuje tím, že na jejím konci je zeď a dál to prostě nejde. Pokud zeď není vysoká, můžeme ji přelézt a uvidíme, co je za ní. Anebo se vrátíme na křižovatku a...

Úrokové sazby, očekávaný vývoj v roce 2020

Během nedávné doby Česká národní banka přistoupila bezprostředně dvakrát po sobě ke snížení klíčových úrokových sazeb. V té souvislosti se objevují úvahy, že úrokové sazby hypotečních úvěrů by mohly či dokonce měly klesnout.

Objevila se dokonce...