Lidé sjednávají nejčastěji hypotéky se sazbou 3,34 %

Společnost Gepard Finance spustila začátkem letošního roku unikátní aplikaci, která dokáže zájemcům o hypotéku během chvíle zprostředkovat kompletní přehled nabídky hypotečního trhu. Z údajů hypoteční kalkulačky Gepard Finance mimo jiné vyplývá, že průměrná sazba u poskytnutých hypoték činí reálně 3,34 % a průměrná výše splátky je 8 346 Kč.

 

Lidé sjednávají nejčastěji hypotéky se sazbou 3,34 %

 

Většina bank, které poskytují hypoteční úvěry, neprodává jen jeden typ hypotéky. Zájemce o úvěr by se měl v ideálním případě tedy orientovat mezi desítkami produktů. Orientaci však stále komplikuje rozdílnost minimálních a reálných sazeb. „Průměrné sazby, které nabízejí banky, se již dlouhou dobu blížily ke hranici 3 % a v květnu tuto hranici dokonce pokořily, když sazby spadly na historické minimum 2,96 %. Nicméně údaje z naší kalkulačky ukazují, že reálná sazba, na kterou žadatelé skutečně dosáhnou, činí 3,34 %,“ přiblížil situaci na trhu hypoték Jan Kruntorád, generální ředitel společnosti Gepard Finance a předseda představenstva Asociace hypotečních makléřů. „Jelikož v našem portfoliu figurují všechny banky, které hypotéky sjednávají, můžeme údaje z naší kalkulačky brát jako reprezentativní vzorek hypotečního trhu,“ doplnil Kruntorád.

Z údajů Hypoteční kalkulačky Gepard Finance pak dále vyplývá, že průměrná výše úvěru dosáhla 1 568 101 Kč, přičemž v průměru se splatnost pohybovala okolo 22 let a průměrná splátka činila 8 346 Kč. Lidé si takto pořizovali nemovitosti v průměrné hodnotě 2 234 884 Kč. Podle údajů Gepard Finance se nejčastěji sjednávaly hypotéky s tříletou fixací. Vycházíme-li z těchto dat, lze jednoduchým výpočtem demonstrovat význam Kalkulačky Gepard Finance pro každého potenciálního žadatele o hypotéku. Každá desetina procenta totiž úvěr prodraží více, než by se zdálo. Díky této aplikaci tak klient okamžitě ví, kde lze získat nejlepší sazbu právě pro něj.

 „I když se banky chlubí určitými minimálními sazbami, reálně klient dosáhne na sazbu o 0,2 až 0,4 % vyšší. Přitom rozdíl v úrokové sazbě ve výši 0,3 % znamená dle naší kalkulačky u průměrné hypotéky rozdíl na splátkách takřka 3 000 Kč za rok, při nejběžnější tříleté fixaci pak rozdíl ve splátkách představuje necelých 9 000 Kč,“ uvedl Jan Kruntorád ze společnosti Gepard Finance, která se od července u svých úvěrů může chlubit značkou FÉR hypotéka. „Pro zájemce o hypotéku tak naše Hypoteční kalkulačka může znamenat velkou finanční úsporu díky správné volbě z přehledné nabídky. Kalkulačka totiž počítá s reálně nabízenými hodnotami sazeb a nikoliv jen s těmi nejnižšími, což by výsledky zkreslovalo,“ dodal Kruntorád.

 

 

 


 

O společnosti Gepard Finance

GEPARD FINANCE jsou specializovanou makléřskou firmou, jejímž hlavním oborem činnosti je poradenství v oblasti hypotečních úvěrů a kompletní zpracovávání úvěrových a pojišťovacích produktů. Profesionální makléři svým klientům zdarma zajišťují hypotéky, úvěry ze stavebního spoření a pojištění. V současné době disponuje franšízová síť GEPARD FINANCE 110 funkčními obchodními místy, čímž je zajištěna snadná dostupnost a obsluha klientů po celé České republice i Slovensku. GEPARD FINANCE se v roce 2011 staly největší hypotečně-makléřskou firmou v ČR a jsou zakládajícím členem Asociace hypotečních makléřů.

 

Tisková zpráva společnosti GEPARD FINANCE a.s.

Vydáno dne: 13. srpna 2013

Kontakty pro média

Ing. Jan Kruntorád
předseda představenstva společnosti Gepard Finance
Pernerova 659/31a 186 00 Praha 8 – Karlín
tel.: +420 724 215 626
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Hlinka
manager marketingu společnosti Gepard Finance
Pernerova 659/31a 186 00 Praha 8 – Karlín

tel.: +420 606 656 004
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Sdílejte článek