5 důvodů, proč byste si měli vzít hypotéku co nejdříve

Hypotéky, spotřebitelské úvěry, leasingy – zkrátka a jednoduše finanční produkty, bez kterých se řada z nás neobejde. Přesto, že nám u nohy uvážou pomyslnou kouli s nápisem „dluh“, pomohou nám splnit sen o vlastním bydlení, rodinném automobilu nebo luxusní dovolené.   

5 důvodů, proč byste si měli vzít hypotéku co nejdříve

Situace v oblasti spotřebitelských úvěrů a leasingů se zpravidla nijak zvláště nemění. Jednotliví zprostředkovatelé se předbíhají ve výhodnějších nabídkách a výraznější změny úrokových sazeb, jež má na svědomí zásah ruky státu, se zde nijak nepromítají. Jinak tomu je však u hypotečních úvěrů, jejichž úrokové sazby pokořují jedno historické minimum za druhým. V důsledku extrémně výhodných úrokových sazeb jsme se pro vás rozhodli připravit tento článek, ve kterém vás seznámíme s 5 důvody, jež by vás měly přimět k uzavření hypotečního úvěru pokud možno co nejdříve.

Důvod č. 1 – historicky nízké úrokové sazby hypoték

V měsíci listopadu se pohybuje průměrná úroková sazba hypotéky na hranici 2,5 %. Kde jsou ty časy, kdy jsme hypoteční úvěry uzavírali s 5 nebo dokonce 7 procentní sazbou? Nyní lze uzavřít hypoteční úvěr opravdu výhodně a to s fixací na 3, 5 a nově i 10 let.

Důvod č. 2 – hypotéka u Gepard Finance s 1,79 % úrokem

I přesto, že průměrné sazby hypoték atakují hranici dvou procent, společnost Gepard Finance může pro své klienty vyjednat takové podmínky, které nemají s těmi standardními co do činění. V současné době společnost dokáže zprostředkovat hypotéku, jejíž úroková sazba činí neuvěřitelných 1,79 %! A to je nabídka, kterou by bylo bláhové odmítnout.

Důvod č. 3 – očekáváný růst úrokových sazeb

Úrokové sazby pochopitelně nemohou klesat věčně. Dle prognóz předních finančních analytiků nastane zlom na přelomu roku 2014 / 2015, kdy začnou sazby opět stoupat. Pokud jste tedy současné situace na hypotečním trhu nevyužili, máte nejvyšší čas.

Důvod č. 4 – splníte si dříve své sny

Sen o vlastním bydlení má zajisté každý z nás. Díky výhodnému hypotečnímu úvěru si jej nyní můžete konečně splnit. Získat vlastní bydlení představuje další životní etapu a jakýsi předstupeň splnění dalšího snu, kterým je pro mnohé z nás založení rodiny.

Důvod č. 5 – vyšší produktivita, rychlejší splacení hypotéky

Je pochopitelné, že čím dříve si hypotéku vezmete, tím dříve ji také splatíte. Zvláště, máte-li dobře placené zaměstnání a nacházíte se v produktivním věku. Přesto, že hypotéka představuje poměrně značnou finanční zátěž na několik dlouhých let, její splacení je v dřívějším věku méně problematické, než ve věku důchodovém.

 

Zjistěte, jak vysoké jsou vaše šance na získání hypotéky s úrokem 1,79 %!

  
Použijte HYPOTEČNÍ KALKULAČKU

 

tlačítko porovnat hypotéky

  

Gepard s kalkulačkou

 

 

Sdílejte článek