Jak jsme pomohli paní Monice S. se získáním výhodné hypotéky

S paní Monikou S. (35) jsme se potkali, když už byla podle jejích slov z nabídek bank úplně zmatená a rozhořčená. Jistotu však se svým manželem Jindřichem (38) a dvěma dětmi (4 a 8 let) měla alespoň jedn

Jak jsme pomohli paní Monice S. se získáním výhodné hypotéky

Věděli, že se chtějí přestěhovat z třípokojového bytu na rušném sídlišti do rodinného domku na okraji města. Dům si už vyhlédli, potřebovali zařídit “jen” peníze. Paní Monika byla půl roku po rodičovské dovolené opět v obchodě, pracovala jako prodavačka, její manžel je úředníkem na městském úřadě. Po domku se dívali už několik let a s jeho koupí čekali na chvíli, až budou mít pravidelný příjem zase oba dva, aby byli schopní zvládnout běžné výdaje i splácení hypotéky. Byli se na podmínky hypotéky zeptat v několika bankách, ale stále se setkávali s nabídkou úroků, které se jim pořád zdály příliš vysoké a na hraně jejich možností.

Nezávazná schůzka s odborníkem posunula věci kupředu

Jednou se o tom zmínili na večeři s přáteli. Jeden z nich jim řekl, že jeho příbuzní měli podobnou zkušenost a nakonec jim pomohl hypoteční makléř z Gepard Finance. I přes určitou nedůvěru k asistenci třetí osoby při jejich důležitém rozhodování se paní Monika s panem Jindřichem rozhodli pro nezávaznou schůzku s doporučeným makléřem.

Od té chvíle nabraly věci spád. Hypoteční makléř je vyslechl, pečlivě si zapsal jejich požadavky a na schůzce o týden později jim navrhl hypoteční úvěr “na míru” – s výhodnějšími podmínkami, než jaké jim nabízeli v jakékoli bance, kde byli nebo které viděli na internetu. Manželé si vzali další dva týdny na rozmyšlenou, až se s makléřem znovu spojili a začali podnikat kroky k získání hypotéky.

Ani úraz na kole a 4měsíční pracovní neschopnost splácení neohrozily

Díky jeho odborné pomoci se například dozvěděli o postupu s bankou a prodejcem domku: nejdříve pošlou peníze od banky advokátovi, nechají si dům přepsat na katastrálním úřadě a až pak poputují peníze prodávajícímu. Muž, který dům prodával, potřeboval finance rychle a neměl s prodejem domu zkušenost, takže se tohoto standardního postupu trochu obával. Nicméně dlouhá praxe hypotečního makléře jej uklidnila a prodej nakonec proběhl v pořádku. Manželé si sjednali s asistencí makléře i výhodné rizikové pojištění, které jim usnadnilo splácení úvěru, když byl pan Jindřich čtyři měsíce v pracovní neschopnosti kvůli úrazu na kole. A opět to byl hypoteční makléř, koho paní Monika s panem Jindřichem oslovili ještě v době, kdy natírali kolem svého domu plot – a zrovna byl čas k refinancování hypotéky.

Sdílejte článek