Jak spočítat hypotéku? Máme pro vás jednoduchý návod

Uvažujete o hypotéce? V tom případě to první, co vás nejspíš napadne, bude otázka, jak vysoké budou vaše splátky a na jak dlouho se bance zavážete. Existuje mnoho způsobů, jak takové informace získat, některé jsou jednodušší, jiné složitější. Tím pravděpodobně nejsnadnějším je použití online hypoteční kalkulačky.

 

Jak spočítat hypotéku? Máme pro vás jednoduchý návod

 

Vyberte si to nejvýhodnějšípeníze

Bank a produktů je v současné době opravdu mnoho, proto se jednotlivé ústavy předhánějí v tom, kdo nabídne zájemci o hypoteční úvěr ty nejlepší podmínky. V žádném případě tedy nemusíte kývnout na první nabídku, na kterou narazíte. Rozhodně stojí za to pečlivě porovnávat a vybírat, dbát nejen na výši splátek a úrokovou sazbu, ale i na všechny poplatky s úvěrem spojené.

Kde to nejlepší najdete

Možná se ptáte, jak máte banky a jejich nabídky porovnávat. V žádném případě nemusíte navštěvovat jednu pobočku za druhou a trávit hodiny a hodiny na sezeních, která nakonec nebudou ani trochu přínosná.

Tím nejrychlejším způsobem, jak získat orientační informace o aktuálních nabídkách, je využití online hypoteční kalkulačky. Přesvědčte se sami!

Jak funguje hypokalkulačka?

Spočítat hypotéku je díky hypoteční kalkulačce nejen rychlé, ale i snadné. Stačí jen zadat potřebné údaje – účel a výši hypotéky, délku fixačního období a splácení a kupní cenu nemovitost. Pro přesnější výpočet lze dodat ještě věk žadatele, čistý měsíční příjem, měsíční výdaje domácnosti (splátky, dluhy), počet členů domácnosti a jejich věkové kategorie. Výsledkem zadání těchto informací do kalkulačky bude přehled bank, které vám mohu hypotéku poskytnout, výše splátek a úroková sazba.

kalkulačka

 

Nejasnosti? Obraťte se na profesionály

On-line kalkulačka je pouze vodítko na začátku. Proto s žádným dotazem nezůstávejte sami a nebojte se oslovit profesionály z Gepard Finance. Ti jsou v oblasti hypotečních úvěru jako doma, dokážou bravurně zhodnotit právě vaši situaci, poradit vám to nejlepší a v případě zájmu i vše zařídit a zajistit co nejhladší průběh žádosti i celé hypotéky. Nenechte si takový komfort ujít! 

Gepard s kalkulačkou  

Chcete vědět víc?

Pro další informace k hypotékám a úrokovým sazbám stačí vyplnit hypoteční kalkulačku.

 

 

 

tlačítko porovnat hypotéky

Sdílejte článek