Jaká je nejvýhodnější hypotéka? Příklad z praxe pro vás

Sledovat vývoj úrokových sazeb u hypoték se vyplatí všem, kteří si hodlají hypoteční úvěr v nejbližších době sjednat, ale také těm, kteří již hypotéku uzavřenou mají a chtějí ji refinancovat. Pokud patříte do první zmíněné skupiny, pak vás určitě bude zajímat, jak se úrokové sazby hypoték vyvíjejí a u které bankovní společnosti je hypotéka nejvýhodnější.

Jaká je nejvýhodnější hypotéka? Příklad z praxe pro vás

Jaké jsou trendy v úrokových sazbách

Dávno jsou již pryč časy, kdy se průměrné úrokové sazby hypoték pohybovaly nad hranicí 5 %. Pro připomenutí se jednalo zejména o roky 2008 a 2009. O něco málo nižší úroková sazba byla typická pro rok 2003, kdy byl hypoteční trh v ČR ještě v plenkách. Ovšem od roku 2009 nastal nečekaný zvrat a hypotéky začaly rapidně zlevňovat. V roce 2013 se dostaly úrokové sazby pod hranici 3 % a současný rok se stále nese v duchu jejich snižování. Ovšem hypoteční experti varují, že takové snižování nemůže trvat do nekonečna. Situace je o to dramatičtější, že se o nízké úrokové sazby začala zajímat i Česká národní banka, která údajně plánuje jistá fiskální opatření, která má nízké sazby hypoték rapidně zvednout. Pokud tedy sjednání hypotéky vážně zvažujete, ale doposud jste tak neučinili, máte nejvyšší čas! V současnosti se totiž úrokové sazby u některých bankovních domů a společností dostaly na hranici 2 %. U variabilních hypoték může být tato hranice dokonce ještě nižší!

Praktický příklad pro vás

Jak jsme slíbili v úvodu článku, připravili jsme pro vás jeden příklad z „hypoteční praxe“, který vám může pomoci při rozhodování, kterou bankovní společnosti zvolit. Pro náš příklad nám poslouží čtyřčlenná rodina Novákových z Prahy. Muž pracuje jako stavební inženýr, žena jako účetní v jedné menší firmě. V současné době rodina obývá mezonetový byt 4+kk, ale plánuje výstavbu vlastního domu, u kterého spolkne prvotní investice 4 000 000 Kč. Novákovi budou hypotéku splácet po dobu 20 let, s délkou fixace na 3 roky. Pokud zadáme tyto vstupní údaje do některé z online hypotečních kalkulaček (třeba na gpf.cz/hypotecni kalkulacka), pak zjistíme, že nejvýhodnější hypotéku nabízí společnost mBank (při splnění podmínek úvěru), která při těchto podmínkách slibuje úrokovou sazbu 2,09 %. Ovšem ne vždy jsou pro klienta požadované podmínky banky výhodné a akceptovatelné, proto vřele doporučujeme sejít se s hypotečním makléřem, který vám sestaví hypotéku přímo na míru a nabídne nejefektivnější a potažmo také nejlevnější řešení vaší současné situace. Manželům Novákovým zajistil hypoteční makléř hypotéku bez poplatků, s odhadem na nemovitost zdarma, bez dalších nákladů na pojištění u banky, kde Novákovi získali úvěr. Navíc díky včasně provedené analýze pojistného krytí a následné výpovědi stávající pojistky Novákovi ušetří na pojištění nemovitosti více jak 1.000,- Kč ročně.

Jak naleznete tu svou nejvýhodnější hypotéku

Pokud nesplňujete podmínky uvedené v příkladu výše, nezoufejte! I pro vás může být nalezení nejvýhodnější hypotéky snadné. Využijte velmi přesnou hypoteční kalkulačku, v rámci které stačí vyplnit údaje o účelu hypotéky, její výši, době, po kterou budete hypotéku splácet, a fixaci. Vyplnění těchto údajů vám nezabere více než pár minut. Následně se před vámi rozevře přehledná tabulka, ve které se dozvíte, která banka nabízí nejvýhodnější hypoteční úvěr. Nakonec se sejdete s makléřem z vašeho regionu, který vám připraví nabídku ušitou vašim potřebám přímo na míru.

 

Svůj hypoteční úvěr si vyzkoušejte nanečisto.

  
Použijte HYPOTEČNÍ KALKULAČKU

 

tlačítko porovnat hypotéky

  

Gepard s kalkulačkou

 

 

Sdílejte článek