Refinancování hypotéky bude letos hitem

Refinancování se stalo během posledních let poměrně významnou hypoteční „disciplínou“. Každá banka přemýšlí, jak klienta udržet ve svém portfoliu, zároveň  však také vyvíjí aktivity k nalákání klientů z konkurenčních bank. Majitelé hypoték se tak stávají terčem z obou stran: stávající banka si je chce udržet, konkurenční je chce získat.

Kolika hypotékám letos končí fixace, nelze prakticky zjistit. Odhady hovoří o hypotékách v celkovém objemu cca 80 mld. Kč. Refinancování hypotéky je pro klienty atraktivní v tom, že po uplynutí fixačního období mohou získat lepší podmínky, než aktuálně mají. Letos končí tříleté fixace z roku 2010 a pětileté z roku 2008. Podíváme-li se na průměrné úrokové sazby v těchto letech, zjistíme, že úrokové sazby jsou dnes i o 2,5% níž.

Refinancování hypotéky bude letos hitem

Refinancování v praxi

Refinancování se stalo aktuálním tématem i pro naše klienty. "Pětiletá fixace mi končila letos v únoru. Původní sazbu jsem měl 5,49%, a tak jsem byl zvědav, s čím banka po pěti letech přijde. Nabídka byla 3,89%. Protože jsem o hypotékách něco četl, přišlo mi to stále ještě jako docela vysoká úroková sazba.  Začal jsem se tedy poohlížet po konkurenčních nabídkách a jako nejjednodušší mi přišlo oslovit makléře GEPARD FINANCE," líčí svoji zkušenost s refinancováním pan Petr.

"Nabídku jsem měl zpracovanou během 24 hodin a zaujala mne nabídka na 2,69%. Když jsem své bance oznámil svůj záměr odejít, banka přispěchala s nabídkou 3,69%. To se mi samozřejmě nelíbilo, a tak jsem do 14 dnů starou hypotéku s pomocí makléře zrefinancoval. Splátku mám nyní o 2000 korun nižší než předtím," dodává nadšeně.

Refinancování jako záchrana

K refinancování hypotéky však nezřídka přistupují ty domácnosti, kterým splátka přerůstá přes hlavu. Rozložením splatnosti hypotéky do delšího období snížíme měsíční splátku, bohužel však za cenu vyšších celkově zaplacených úroků. Pro některé klienty je to ale často jediný způsob, jak hypotéku dále bez prodlení splácet.

Možná fixace úrokové sazby letos končí i vám

Nestresujte se zbytečně termíny a hledáním nejvýhodnější nabídky. Makléři GEPARD FINANCE jsou tu pro vás a pracují bezplatně. Aktuální úrokové sazby hypoték včetně refinancování si můžete porovnat na naší podrobné hypoteční kalkulačce.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Refinancování hypoték v závěru roku 2022

V minulém roce se z refinancování stal bezmála národní sport a dokonce jsme zaznamenali označení jako je "hypoteční turistika" či "refinancovací turistika". Rok 2022 se v oblasti refinancování hypotečních úvěrů nese v úplně jiném gardu.

Jaké jsou aktuální...

Na kolik vás vyjde předčasné splacení hypotéky?

Není to tak dávno, co si banky za předčasné splacení hypotéky mimo fixační dobu účtovaly vysoké poplatky. Od 1. prosince 2016 mohou lidé díky zákonu o spotřebitelském úvěru hypotéku doplatit snáze a levněji. Existují dokonce případy, kdy můžete...

Refinancování hypotéky v roce 2022: Jaké zvolit fixační období?

Na refinancování hypotéky se letos musí připravit desítky tisíc lidí, které bude čekat nelehký úkol. Správně zvolit délku fixačního období a rozhodnout se, jak dlouho budou mít pevně stanovenou úrokovou sazbu. Ty rostou již několik měsíců v řadě a...