Stavební spoření v květnu 2024

Po snížení státního příspěvku byl počátek roku spojen s opadem zájmu o sjednávání nových smluv stavebního spoření. Úrokové sazby na nových smlouvách pomalu klesají. Zájem o nové smlouvy po několika měsících znovu roste. Co všechno k tomu přispělo?

Stavební spoření v květnu 2024

Stavební spořitelna České spořitelny i nadále nabízí nové smlouvy stavebního spoření s akcí na dorovnání státní podpory. Tedy pokud dnes uzavřu v SSČS novou smlouvu stavebního spoření, garantují mi 5x zdvojnásobení státní podpory a po dobu 6 let úročení vkladů 2,5 %. Pokud udělám do 5 měsíců vklady ve výši 75 000,- získám bonus 2 500,-Kč. 

Raiffeisen stavební spořitelna má pro stavební spoření akci, kdy klient získá za rok 2024 a za rok 2025 úrokový příspěvek ve výši 2,00 % p.a. Klient tak může při splnění podmínek akce získat v letech 2024 a 2025 akční úročení v celkové výši 5,50 % p.a., jenž je dáno součtem základní úrokové sazby (0,50 % p.a.), úrokové prémie (3,00 % p.a.) a již zmíněného úrokového příspěvku (2,00 % p.a.)

V Modré pyramidě stavební spořitelně mohou klienti založit smlouvu stavebního spoření v akci spoření plus. Klient, pokud během trvání smlouvy nezmění podmínky smlouvy, získá vedení stavebního spoření zdarma, k základnímu úroku vkladů 0,50 % p.a. úrokový bonus 2,5 % p.a. celkem tady úročení vkladů 3,00 p.a.

Vzhledem k tomu, že na spořících účtech bank nejsou současné vysoké úroky vkladů garantovány na tak dloubou dobu jako u smluv stavebního spoření (vázací doba 6 let), stává se stavební spoření s aktuálními akcemi atraktivnějším.

Pokud chcete využít aktuálních akcí stavebního spoření neváhejte kontaktovat naše makléře, kteří Vám s výběrem vhodné varianty spoření rádi pomohou. Nečekejte až úroky opět klesnou.

 

 

 

foto David Eim

Autor článku: 
Lenka Svobodová
Specialistka metodiky stavebního spoření
Vázaná zástupkyně GEPARD FINANCE

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Chcete i nadále využívat maximální státní podporu, nejvyšší čas uzavřít stavební spoření

Chcete si pravidelně spořit s garantovanou úrokovou sazbou a i pro další roky si zajistit státní podporu ve výši  2 000,-Kč?

Závěr roku 2023 ve znamení akcí stavebního spoření

Závěr roku je již tradičně ve znamení sjednávání nových smluv stavebního spoření. To podporují stavební spořitelny mnoha zajímavými akcemi. Letos poprvé i možností dorovnání státní podpory pro nové smlouvy stavebního spoření pro období...

Stavební spoření a úvěry v září 2023

Stavební spořitelny se snaží klienty nalákat na zajímavé spořicí akce s vyšším úročením, ale i bonusy za vyšší vklady. Dvě stavební spořitelny slibují dorovnání státní podpory na 2 000 Kč při sjednání smlouvy do konce roku.