Jak vysokou splátku hypotéky platí běžná čtyřčlenná rodina? Prozradíme vám to!

Jak vysokou splátku banka určí, to je jedna z prvních otázek, jež se hlavou proženou každému manželskému páru, který si chce vzít hypotéku. My jsme se tentokrát zaměřili na typickou čtyřčlennou rodinu se dvěma dospělými a dvěma dětmi. Podívejte se, kolik korun měsíčně budou splácet. Třeba to usnadní i vaše rozhodování!

Jak vysokou splátku hypotéky platí běžná čtyřčlenná rodina? Prozradíme vám to!

Jak zjistit výši splátek? Pomůže vám kalkulačka

Existuje několik cest, jak se dobrat k výši splátek, které vás čekají, vezmete-li si hypotéku. Nejjednodušší je však využít online hypoteční kalkulačku, do níž zadáte potřebné údaje a počkáte několik málo vteřin, než vám vypočítá výsledky a seřadí nabídky jednotlivých bank.

Naše modelová rodina – 2 dospělí a 2 děti

O hypotéku se mnohdy uchází manželský pár se dvěma dětmi, kterým ještě nebylo 6 let. Jejich čistý měsíční příjem činí kolem 35 000 Kč. S těmito údaji tedy budeme počítat.

Účelem hypotéky je koupě nemovitosti. Kupní cena bytu, který si manželé vyhlídli, je 2.200.000 Kč.

Potřebují hypotéku ve výši 1.700.000 Kč, protože 500.000 Kč mají našetřeno. To je dobře, budou mít k dispozici více než 20 % ze svého, zbytek si vezmou na hypotéku (tzv. 80% hypotéka). Získají tak nižší úrokovou sazbu a ušetří na splátkách i několik tisíc Kč.

Dále vezmeme v úvahu, že muži je 35 let a ženě 30 let (rozhoduje věk staršího žadatele). Rodina neplatí žádné jiné úvěry ani leasing, jejich výpočet bonity nebude zatížen žádnými výdaji za úvěrové produkty.

Splátky chce manželský pár rozložit na 25 let a také si přeje fixaci úrokové sazby na 3 roky, což je standardní situace. Dnes si zpravidla lidé volí fixaci na dobu 3 - 5 let.

rodina

S použitím orientační hypoteční kalkulačky zjistíme, že nejnižší úrokovou sazbu momentálně poskytuje Unicredit Bank, kde splátka činí 6 952 Kč a úrok je roven 1,69 %. 

Jak už to tak bývá, nic není zadarmo. Tato pěkná úroková sazba je vykoupena nutností vést u banky účet, využívat její kreditní kartu a uzavřít rizikové pojištění. Kvůli těmto podmínkám nemusí být sazba 1,69 % p.a. vhodná nebo dosažitelná pro každého klienta.

Pokud však chce zájemce o hypotéku opravdu nejvýhodnější podmínky pro svůj konkrétní případ, je nejjednodušší obrátit se na hypoteční makléře z Gepard Finance, kteří díky svým znalostem problematiky, zkušenostem i kontaktům v bankách dokážou vyjednat nejlepší podmínky a poradit optimální řešení, aby splátky vaší hypotéky vypadaly přijatelně.

Výše splátek v tomto modelovém případě vychází stejně, i kdyby manželé chtěli získat hypoteční úvěr za účelem výstavby nebo rekonstrukce nemovitosti.

Náš tip: Zjistěte snadno a rychle výši splátek hypotéky, kterou by banky nabídly vám. Neváhejte a využijte online hypoteční kalkulačku Gepard Finance!

Ptejte se povolaných, ne na diskuzních fórech

Právě výše splátek hypotečních úvěrů lidé často řeší na diskuzních fórech, kde jim poté radí nezkušení nebo špatně informovaní diskutující. Mnohem jednodušší a spolehlivější je požádat o radu profesionály, kteří se v problematice hypotečních úvěrů orientují, nebo alespoň orientačně počítat s hypoteční kalkulačkou. 

Neptejte se laiků, ptejte se odborníků. Hypoteční specialisté v Gepard Finance jsou vám k dispozici a rádi vám pomohou! 

  

Aktuální srovnání všech bank

Gepard s kalkulačkou

Stačí vyplnit hypoteční kalkulačku

  

Sdílejte článek